Firkantskydning

Resultat Firkant Frejlev-Vantore 7-11- 2021

Frejlev-Vantore skytteforening 2021

mix hold

 

 

1 Frejlev-Vantore Skytteforening

127385

143704

123654

54015

124725

117249

Total

Diana Mortensen

Erika Nielsen

Freya Kristensen

Kasper Kristensen

Lukas Kristensen

Rasmus Clausen

Å1

Å1

J1

Å1

BK1

J2

196/07

198/13

194/08

197/07

199/08

190/05

1174/48

 

2 Ravnsborg Skytteforening

120122

127837

133776

90322

128936

53622

Total

Melika Andersen

Brian H. Larsen

Mikkel Henriksen

Allan Frost

Nicoline H. Larsen

Erling Ahmt

Å1

Å1

J1

Å1

Å3

SE1

200/12

194/04

200/09

194/05

191/05

195/10

1174/45

 

3 Errindlev Skytteforening

120219

146123

140244

136136

53399

53433

Total

BK hold

1 ØUS BK

140761

120225

137379

130638

Total

Bendt Hansen

Henriette Winther

Lucas Alstrøm

Klaus Østergaard

Lene Henningsen

Henrik Pedersen

Caroline Romme

Oscar P. Kristensen

Andreas Ringsing

Gustav L. Hansen

SE2

Å3

BK2

Å2

Å3

Å3

BK2

BK1

BK2

BK2

186/02

180/01

191/01

190/04

190/03

187/02

1124/13

200/10

199/10

199/07

196/05

794/32

 

2 ØUS BK 2

130640 Christian Friis BK2 194/06

 

140762

124623

136035

Total

Christian Reimer

Johan Ringsing

Tilde Pejter Kristensen

BK3

BK1

BK2

193/05

195/02

199/04

781/17

3 ØUS BK 3

143716

128916

130639

130637

Total

Agnete Romme

Siw Aalborg Jepsen

Theodor Brædder

Emil Hansen

BK3

BK2

BK3

BK2

191/02

195/02

192/03

190/05

768/12

1

2

3

124725

120225

124623

Lukas Kristensen

Oscar P. Kristensen

Johan Ringsing

Frejlev-Vantore Skytteforening

Øster Ulslev Skytteforening

Øster Ulslev Skytteforening

199/08

199/10

195/02

200/08

199/09

193/07

399/16

398/19

388/09

 

Individuelle resultater: Riffel, 15m - Mesterskab BK1

 

Riffel, 15m - Mesterskab BK2

1

2

3

4

5

6

7

8

140761

130638

137379

136035

130640

128916

130637

140244

Caroline Romme

Gustav L. Hansen

Andreas Ringsing

Tilde Pejter Kristensen

Christian Friis

Siw Aalborg Jepsen

Emil Hansen

Lucas Alstrøm

Øster Ulslev Skytteforening

Øster Ulslev Skytteforening

Øster Ulslev Skytteforening

Øster Ulslev Skytteforening

Øster Ulslev Skytteforening

Øster Ulslev Skytteforening

Øster Ulslev Skytteforening

Errindlev Skytteforening

200/10

196/05

199/07

199/04

194/06

195/02

190/05

191/01

195/06

196/06

193/10

190/04

194/08

192/04

194/05

193/06

395/16

392/11

392/17

389/08

388/14

387/06

384/10

384/07

 

Riffel, 15m - Mesterskab BK3

1

2

3

4

140762

143716

130639

144046

Christian Reimer

Agnete Romme

Theodor Brædder

Johanne Borre

Øster Ulslev Skytteforening

Øster Ulslev Skytteforening

Øster Ulslev Skytteforening

Øster Ulslev Skytteforening

193/05

191/02

192/03

188/02

195/05

194/04

193/05

191/04

388/10

385/06

385/08

379/06

 

Riffel, 15m - Mesterskab BK4

1

2

146104

144098

Anna Romme

Mathias Pejter Røtting

Øster Ulslev Skytteforening

Øster Ulslev Skytteforening

184/01

179/01

183/01

185/02

367/02

364/03

 

Riffel, 15m - Mesterskab J1

1

2

133776

123654

Mikkel Henriksen

Freya Kristensen

Ravnsborg Skytteforening

Frejlev-Vantore Skytteforening

200/09

194/08

199/03

194/07

399/12

388/15

 

Riffel, 15m - Mesterskab J2

1

2

117249

140819

Rasmus Clausen

Johanne Brædder

Frejlev-Vantore Skytteforening

Øster Ulslev Skytteforening

190/05

182/01

190/04

186/02

380/09

368/03

 

Riffel, 15m - Mesterskab ST2

1 53860 Birgitte Nielsen Ravnsborg Skytteforening 188/02 187/03 375/05

 

Riffel, 15m - Mesterskab ST3

1 102283 Isabel Boesen Frejlev-Vantore Skytteforening 173/01 173/01 346/02

 

Riffel, 15m - Mesterskab Å1

1

2

3

4

5

6

120122

54015

143704

127385

127837

90322

Melika Andersen

Kasper Kristensen

Erika Nielsen

Diana Mortensen

Brian H. Larsen

Allan Frost

Ravnsborg Skytteforening

Frejlev-Vantore Skytteforening

Frejlev-Vantore Skytteforening

Frejlev-Vantore Skytteforening

Ravnsborg Skytteforening

Ravnsborg Skytteforening

200/12

197/07

198/13

196/07

194/04

194/05

200/14

199/09

198/10

198/07

198/05

195/06

400/26

396/16

396/23

394/14

392/09

389/11

 

Riffel, 15m - Mesterskab Å2

1 136136 Klaus Østergaard Errindlev Skytteforening 190/04 192/05 382/09

 

Riffel, 15m - Mesterskab Å3

1

2

3

4

5

6

7

8

128936

53399

146116

53433

146114

146123

146113

146115

Nicoline H. Larsen

Lene Henningsen

Jens Vallentin Ibsen

Henrik Pedersen

Christian Nehdal Oldin

Henriette Winther

Jane Borgelund

Gitte Ibsen

Ravnsborg Skytteforening

Errindlev Skytteforening

Errindlev Skytteforening

Errindlev Skytteforening

Errindlev Skytteforening

Errindlev Skytteforening

Errindlev Skytteforening

Errindlev Skytteforening

191/05

190/03

185/02

187/02

186/04

180/01

175/00

183/01

194/03

194/03

190/04

188/05

188/02

185/03

189/02

176/00

385/08

384/06

375/06

375/07

374/06

365/04

364/02

359/01

 

Riffel, 15m - Mesterskab SE1

1 53622 Erling Ahmt Ravnsborg Skytteforening 195/10 197/06 392/16

 

Riffel, 15m - Mesterskab SE2

1 120219 Bendt Hansen Errindlev Skytteforening 186/02 189/06 375/08

 

Riffel, 15m - Mesterskab SE3

1

2

3

80135

53249

143715

Gitte Bach Larsen

Bruno Larsen

Annette S Hansen

Errindlev Skytteforening

Errindlev Skytteforening

Errindlev Skytteforening

178/00

182/01

180/00

185/02

181/00

181/01

363/02

363/01

361/01

 

Riffel, 15m - Mesterskab FRI

1 136950 Michelle Mortensen Ravnsborg Skytteforening 199/06 197/11 396/17

 

Riffel, 15m - Klasse BK1

1

2

3

120225

124725

124623

Oscar P. Kristensen

Lukas Kristensen

Johan Ringsing

Øster Ulslev Skytteforening

Frejlev-Vantore Skytteforening

Øster Ulslev Skytteforening

199/10

199/08

195/02

 

Riffel, 15m - Klasse BK2

1

2

3

4

5

6

7

8

9

140761

137379

136035

130638

128916

130640

140244

130637

130636

Caroline Romme

Andreas Ringsing

Tilde Pejter Kristensen

Gustav L. Hansen

Siw Aalborg Jepsen

Christian Friis

Lucas Alstrøm

Emil Hansen

Oliver Romme

Øster Ulslev Skytteforening

Øster Ulslev Skytteforening

Øster Ulslev Skytteforening

Øster Ulslev Skytteforening

Øster Ulslev Skytteforening

Øster Ulslev Skytteforening

Errindlev Skytteforening

Øster Ulslev Skytteforening

Øster Ulslev Skytteforening

200/10

199/07

199/04

196/05

195/02

194/06

191/01

190/05

188/01

 

Riffel, 15m - Klasse BK3

1

2

3

4

140762

130639

143716

144046

Christian Reimer

Theodor Brædder

Agnete Romme

Johanne Borre

Øster Ulslev Skytteforening

Øster Ulslev Skytteforening

Øster Ulslev Skytteforening

Øster Ulslev Skytteforening

193/05

192/03

191/02

188/02

 

Riffel, 15m - Klasse BK4

1

2

146104

144098

Anna Romme

Mathias Pejter Røtting

Øster Ulslev Skytteforening

Øster Ulslev Skytteforening

184/01

179/01

 

Riffel, 15m - Klasse J1

1

2

133776

123654

Mikkel Henriksen

Freya Kristensen

Ravnsborg Skytteforening

Frejlev-Vantore Skytteforening

200/09

194/08

 

Riffel, 15m - Klasse J2

1

2

117249

140819

Rasmus Clausen

Johanne Brædder

Frejlev-Vantore Skytteforening

Øster Ulslev Skytteforening

190/05

182/01

 

Riffel, 15m - Klasse ST2

1 53860 Birgitte Nielsen Ravnsborg Skytteforening 188/02

 

Riffel, 15m - Klasse ST3

1 102283 Isabel Boesen Frejlev-Vantore Skytteforening 173/01

 

Riffel, 15m - Klasse Å1

1 120122 Melika Andersen Ravnsborg Skytteforening 200/12

 

2

3

4

5

6

143704

54015

127385

90322

127837

Erika Nielsen

Kasper Kristensen

Diana Mortensen

Allan Frost

Brian H. Larsen

Frejlev-Vantore Skytteforening

Frejlev-Vantore Skytteforening

Frejlev-Vantore Skytteforening

Ravnsborg Skytteforening

Ravnsborg Skytteforening

198/13

197/07

196/07

194/05

194/04

 

Riffel, 15m - Klasse Å2

1 136136 Klaus Østergaard Errindlev Skytteforening 190/04

 

Riffel, 15m - Klasse Å3

1

2

3

4

5

6

7

8

128936

53399

53433

146114

146116

146115

146123

146113

Nicoline H. Larsen

Lene Henningsen

Henrik Pedersen

Christian Nehdal Oldin

Jens Vallentin Ibsen

Gitte Ibsen

Henriette Winther

Jane Borgelund

Ravnsborg Skytteforening

Errindlev Skytteforening

Errindlev Skytteforening

Errindlev Skytteforening

Errindlev Skytteforening

Errindlev Skytteforening

Errindlev Skytteforening

Errindlev Skytteforening

191/05

190/03

187/02

186/04

185/02

183/01

180/01

175/00

 

Riffel, 15m - Klasse SE1

1 53622 Erling Ahmt Ravnsborg Skytteforening 195/10

 

Riffel, 15m - Klasse SE2

1 120219 Bendt Hansen Errindlev Skytteforening 186/02

 

Riffel, 15m - Klasse SE3

1

2

3

53249

143715

80135

Bruno Larsen

Annette S Hansen

Gitte Bach Larsen

Errindlev Skytteforening

Errindlev Skytteforening

Errindlev Skytteforening

182/01

180/00

178/00

 

Riffel, 15m - Klasse FRI

1 136950 Michelle Mortensen Ravnsborg Skytteforening 199/06

Resultat Øster Ulslev 27-11-2021

Resultat Øster Ulslev 2021

BK hold

 

 

1 Øster Ulslev Skytteforening

120225

140761

136025

124623

Total

Oscar P. Kristensen

Caroline Romme

Victor Hansen

Johan Ringsing

BK1

BK2

BK2

BK1

198/09

199/06

198/10

196/06

200/12

198/05

198/09

199/13

398/21

397/11

396/19

395/19

1586/70

 

2 Errindlev Skytteforening

146163

140244

Total

Jonas Hermansen

Lucas Alstrøm

BK4

BK2

182/01

192/02

184/01

189/00

366/02

381/02

747/04

 

3 Frejlev-Vantore Skytteforening

124725 Lukas Kristensen BK1 198/11 199/09 397/20

Total 397/20

 

4 Ravnsborg Skytteforening

144873

Total

Malthe Larsen Romby

BK4

185/05

186/01

371/06

371/06

 

Mix hold

 

 

1 Ravnsborg Skytteforening

146758

127837

133776

53622

136950

124027

Total

Melikka Andersen

Brian H. Larsen

Mikkel Henriksen

Erling Ahmt

Michelle Mortensen

Mads H. Larsen

Å1

Å1

J1

SE1

FRI

Å1

200/11

200/04

200/08

198/08

199/12

199/09

200/14

197/09

200/13

196/04

196/06

197/11

400/25

397/13

400/21

394/12

395/18

396/20

2382/109

 

2 Errindlev Skytteforening

120219

146114

53433

146116

136136

Bendt Hansen

Christian Nehdal Oldin

Henrik Pedersen

Jens Vallentin Ibsen

Klaus Østergaard

SE2

Å3

Å3

Å3

Å2

190/01

185/02

186/02

186/03

187/04

190/01

186/00

183/02

194/07

191/04

380/02

371/02

369/04

380/10

378/08

53399

Total

Lene Henningsen

Å3

186/03

190/04

376/07

2254/33

 

 

3 Frejlev-Vantore Skytteforening

127385

123654

54015

117249

Total

Diana Mortensen

Freya Kristensen

Kasper Kristensen

Rasmus Clausen

Å1

J1

Å1

J2

197/09

193/03

195/04

190/03

197/07

190/02

189/05

188/03

394/16

383/05

384/09

378/06

1539/36

 

4 Øster Ulslev Skytteforening

140819

Total

Johanne Brædder

J2

183/03

181/01

364/04

364/04

Stilling hold

1 Ravnsborg Skytteforening

53860 Birgitte Nielsen

Total

2 Frejlev-Vantore Skytteforening

102283 Isabel Boesen

Total

ST2

ST3

187/03

187/03

164/01

164/01

1

2

3

120225

124725

124623

Oscar P. Kristensen

Lukas Kristensen

Johan Ringsing

Øster Ulslev Skytteforening

Frejlev-Vantore Skytteforening

Øster Ulslev Skytteforening

198/09

198/11

196/06

200/12

199/09

199/13

398/21

397/20

395/19

 

Individuelle resultater: Riffel, 15m - Mesterskab BK1

 

Riffel, 15m - Mesterskab BK2

1

2

3

4

5

6

7

140761

136025

137379

130638

136035

130637

130640

Caroline Romme

Victor Hansen

Andreas Ringsing

Gustav L. Hansen

Tilde Pejter Kristensen

Emil Hansen

Christian Friis

Øster Ulslev Skytteforening

Øster Ulslev Skytteforening

Øster Ulslev Skytteforening

Øster Ulslev Skytteforening

Øster Ulslev Skytteforening

Øster Ulslev Skytteforening

Øster Ulslev Skytteforening

199/06

198/10

198/09

196/05

196/06

191/02

193/06

198/05

198/09

196/08

196/05

195/07

195/06

193/03

397/11

396/19

394/17

392/10

391/13

386/08

386/09

8 140244 Lucas Alstrøm Errindlev Skytteforening 192/02 189/00 381/02

 

Riffel, 15m - Mesterskab BK3

1

2

143716

144046

Agnete Romme

Johanne Borre

Øster Ulslev Skytteforening

Øster Ulslev Skytteforening

195/04

192/04

189/04

189/01

384/08

381/05

 

Riffel, 15m - Mesterskab BK4

1

2

3

4

146104

144873

144098

146163

Anna Romme

Malthe Larsen Romby

Mathias Pejter Røtting

Jonas Hermansen

Øster Ulslev Skytteforening

Ravnsborg Skytteforening

Øster Ulslev Skytteforening

Errindlev Skytteforening

185/03

185/05

183/02

182/01

190/01

186/01

187/02

184/01

375/04

371/06

370/04

366/02

 

Riffel, 15m - Mesterskab J1

1

2

133776

123654

Mikkel Henriksen

Freya Kristensen

Ravnsborg Skytteforening

Frejlev-Vantore Skytteforening

200/08

193/03

200/13

190/02

400/21

383/05

 

Riffel, 15m - Mesterskab J2

1

2

3

117249

137103

140819

Rasmus Clausen

Emilie Christiansen

Johanne Brædder

Frejlev-Vantore Skytteforening

Ravnsborg Skytteforening

Øster Ulslev Skytteforening

190/03

184/01

183/03

188/03

188/02

181/01

378/06

372/03

364/04

 

Riffel, 15m - Mesterskab ST2

1 53860 Birgitte Nielsen Ravnsborg Skytteforening 187/03 187/01 374/04

 

Riffel, 15m - Mesterskab ST3

1 102283 Isabel Boesen Frejlev-Vantore Skytteforening 164/01 172/00 336/01

 

Riffel, 15m - Mesterskab Å1

1

2

3

4

5

6

146758

127837

124027

127385

54015

90322

Melikka Andersen

Brian H. Larsen

Mads H. Larsen

Diana Mortensen

Kasper Kristensen

Allan Frost

Ravnsborg Skytteforening

Ravnsborg Skytteforening

Ravnsborg Skytteforening

Frejlev-Vantore Skytteforening

Frejlev-Vantore Skytteforening

Ravnsborg Skytteforening

200/11

200/04

199/09

197/09

195/04

189/03

200/14

197/09

197/11

197/07

189/05

194/08

400/25

397/13

396/20

394/16

384/09

383/11

 

Riffel, 15m - Mesterskab Å2

1 136136 Klaus Østergaard Errindlev Skytteforening 187/04 191/04 378/08

 

Riffel, 15m - Mesterskab Å3

1

2

3

4

5

128936

146116

53399

146114

53433

Nicoline H. Larsen

Jens Vallentin Ibsen

Lene Henningsen

Christian Nehdal Oldin

Henrik Pedersen

Ravnsborg Skytteforening

Errindlev Skytteforening

Errindlev Skytteforening

Errindlev Skytteforening

Errindlev Skytteforening

188/02

186/03

186/03

185/02

186/02

196/08

194/07

190/04

186/00

183/02

384/10

380/10

376/07

371/02

369/04

6

7

8

146123

146115

146113

Henriette Winther

Gitte Ibsen

Jane Borgelund

Errindlev Skytteforening

Errindlev Skytteforening

Errindlev Skytteforening

181/02

177/00

174/01

187/03

182/02

176/00

368/05

359/02

350/01

 

Riffel, 15m - Mesterskab SE1

1 53622 Erling Ahmt Ravnsborg Skytteforening 198/08 196/04 394/12

 

Riffel, 15m - Mesterskab SE2

1 120219 Bendt Hansen Errindlev Skytteforening 190/01 190/01 380/02

 

Riffel, 15m - Mesterskab SE3

1

2

3

80135

143715

53249

Gitte Bach Larsen

Annette S Hansen

Bruno Larsen

Errindlev Skytteforening

Errindlev Skytteforening

Errindlev Skytteforening

182/00

181/03

179/03

186/02

180/01

176/00

368/02

361/04

355/03

 

Riffel, 15m - Mesterskab FRI

1 136950 Michelle Mortensen Ravnsborg Skytteforening 199/12 196/06 395/18

 

Riffel, 15m - Klasse BK1

1

2

3

124725

120225

124623

Lukas Kristensen

Oscar P. Kristensen

Johan Ringsing

Frejlev-Vantore Skytteforening

Øster Ulslev Skytteforening

Øster Ulslev Skytteforening

198/11

198/09

196/06

 

Riffel, 15m - Klasse BK2

1

2

3

4

5

6

7

8

140761

136025

137379

136035

130638

130640

140244

130637

Caroline Romme

Victor Hansen

Andreas Ringsing

Tilde Pejter Kristensen

Gustav L. Hansen

Christian Friis

Lucas Alstrøm

Emil Hansen

Øster Ulslev Skytteforening

Øster Ulslev Skytteforening

Øster Ulslev Skytteforening

Øster Ulslev Skytteforening

Øster Ulslev Skytteforening

Øster Ulslev Skytteforening

Errindlev Skytteforening

Øster Ulslev Skytteforening

199/06

198/10

198/09

196/06

196/05

193/06

192/02

191/02

 

Riffel, 15m - Klasse BK3

1

2

143716

144046

Agnete Romme

Johanne Borre

Øster Ulslev Skytteforening

Øster Ulslev Skytteforening

195/04

192/04

 

Riffel, 15m - Klasse BK4

1

2

3

4

144873

146104

144098

146163

Malthe Larsen Romby

Anna Romme

Mathias Pejter Røtting

Jonas Hermansen

Ravnsborg Skytteforening

Øster Ulslev Skytteforening

Øster Ulslev Skytteforening

Errindlev Skytteforening

185/05

185/03

183/02

182/01

 

Riffel, 15m - Klasse J1

 

1

2

133776

123654

Mikkel Henriksen

Freya Kristensen

Ravnsborg Skytteforening

Frejlev-Vantore Skytteforening

200/08

193/03

 

Riffel, 15m - Klasse J2

1

2

3

117249

137103

140819

Rasmus Clausen

Emilie Christiansen

Johanne Brædder

Frejlev-Vantore Skytteforening

Ravnsborg Skytteforening

Øster Ulslev Skytteforening

190/03

184/01

183/03

 

Riffel, 15m - Klasse ST2

1 53860 Birgitte Nielsen Ravnsborg Skytteforening 187/03

 

Riffel, 15m - Klasse ST3

1 102283 Isabel Boesen Frejlev-Vantore Skytteforening 164/01

 

Riffel, 15m - Klasse Å1

1

2

3

4

5

6

146758

127837

124027

127385

54015

90322

Melikka Andersen

Brian H. Larsen

Mads H. Larsen

Diana Mortensen

Kasper Kristensen

Allan Frost

Ravnsborg Skytteforening

Ravnsborg Skytteforening

Ravnsborg Skytteforening

Frejlev-Vantore Skytteforening

Frejlev-Vantore Skytteforening

Ravnsborg Skytteforening

200/11

200/04

199/09

197/09

195/04

189/03

 

Riffel, 15m - Klasse Å2

1 136136 Klaus Østergaard Errindlev Skytteforening 187/04

 

Riffel, 15m - Klasse Å3

1

2

2

4

5

6

7

8

128936

53399

146116

53433

146114

146123

146115

146113

Nicoline H. Larsen

Lene Henningsen

Jens Vallentin Ibsen

Henrik Pedersen

Christian Nehdal Oldin

Henriette Winther

Gitte Ibsen

Jane Borgelund

Ravnsborg Skytteforening

Errindlev Skytteforening

Errindlev Skytteforening

Errindlev Skytteforening

Errindlev Skytteforening

Errindlev Skytteforening

Errindlev Skytteforening

Errindlev Skytteforening

188/02

186/03

186/03

186/02

185/02

181/02

177/00

174/01

 

Riffel, 15m - Klasse SE1

1 53622 Erling Ahmt Ravnsborg Skytteforening 198/08

 

Riffel, 15m - Klasse SE2

1 120219 Bendt Hansen Errindlev Skytteforening 190/01

 

Riffel, 15m - Klasse SE3

1

2

80135

143715

Gitte Bach Larsen

Annette S Hansen

Errindlev Skytteforening

Errindlev Skytteforening

182/00

181/03

3 53249 Bruno Larsen Errindlev Skytteforening 179/03

 

Riffel, 15m - Klasse FRI

1 136950 Michelle Mortensen Ravnsborg Skytteforening 199/12

Resultat ravnsborg 5-2-2022

Resultat Ravnsborg 2022

BK

 

 

1 Øster Ulslev Skytteforening

120225

124623

140761

136025

Total

Oscar P. Kristensen

Johan Ringsing

Caroline Romme

Victor Hansen

BK1

BK1

BK2

BK2

200/07

199/09

200/09

197/05

199/09

199/09

198/05

199/10

399/16

398/18

398/14

396/15

1591/63

2 Frejlev-Vantore Skytteforening

124725 Lukas Kristensen

147308 Christoffer Strange

Total

BK1

BK4

199/10

199/05