børne
1 Frejlev-Vantore Skytteforening 23-007
127385 | Diana Mortensen | BK1 | 199/10 | 197/05 | 396/15 | |
123654 | Freya Kristensen | BK2 | 197/07 | 197/07 | 394/14 | |
102291 | Kristian Boesen | BK2 | 199/10 | 198/07 | 397/17 | |
133803 | Annika Løje | BK2 | 200/11 | 190/02 | 390/13 | |
Total | 1577/59 | |||||
2 | Øster Ulslev 124622 | Skytteforening 23-016 Jeppe Jensen | BK2 | 199/10 | 199/07 | 398/17 |
120225 | Oscar P. Kristensen | BK1 | 197/05 | 198/09 | 395/14 | |
104598 | Niclas Aalborg Jepsen | BK2 | 197/08 | 196/09 | 393/17 | |
130641 | Agnethe Ringsing | BK2 | 196/04 | 195/04 | 391/08 | |
Total | 1577/56 | |||||
3 Ravnsborg Skytteforening 23-008 | ||||||
128562 | Mikkel Johansen | BK1 | 196/05 | 196/11 | 392/16 | |
125344 | Rasmus Nielsen-Borup | BK2 | 192/05 | 197/10 | 389/15 | |
133776 | Mikkel Henriksen | BK3 | 196/06 | 198/06 | 394/12 | |
128935 | Christian Heising | BK3 | 195/03 | 188/04 | 383/07 | |
Total | 1558/50 | |||||
mix | ||||||
1 Ravnsborg Skytteforening 23-008 | ||||||
120122 | Melika Andersen | J1 | 200/10 | 200/08 | 400/18 | |
111680 | Emil M. Jørgensen | J1 | 197/04 | 199/11 | 396/15 | |
124029 | Kenni Høj | J1 | 197/09 | 200/07 | 397/16 | |
113898 | Kevin Rej | J2 | 199/11 | 196/07 | 395/18 | |
118508 | Renè Nielsen | VÅ1 | 197/10 | 197/07 | 394/17 | |
90322 | Allan Frost | VÅ1 | 197/07 | 197/06 | 394/13 | |
Total | 2376/97 | |||||
2 Frejlev-Vantore Skytteforening 23-007 | ||||||
102283 | Isabel Boesen | J2 | 191/04 | 192/06 | 383/10 | |
54037 | Karl Andersen | SE3 | 177/03 | 166/00 | 343/03 | |
122286 | Henrik Mikkelsen | VÅ2 | 189/05 | 197/06 | 386/11 | |
54053 | Sonny Strange | VÅ2 | 196/07 | 193/04 | 389/11 | |
54024 | Conni Janosz | VÅ3 | 191/01 | 190/01 | 381/02 | |
130853 | Karina Andersson | VÅ3 | 190/02 | 191/04 | 381/06 | |
Total | 2263/43 | |||||
stilling | ||||||
1 Ravnsborg Skytteforening 23-008 | ||||||
118509 | Karina Nielsen | US2 | 175/00 | 183/02 | 358/02 | |
111722 | Line Munk-Knudsen | US2 | 187/03 | 183/03 | 370/06 |
53807 | Henrik Leon Hansen | VS2 | 184/01 | 177/00 | 361/01 |
53860 | Birgitte Nielsen | VS2 | 189/02 | 183/02 | 372/04 |
Total | 1461/13 |
2 Frejlev-Vantore Skytteforening 23-007
102290 | Kim Boesen | VS2 | 180/01 | 181/01 | 361/02 |
115056 | Mikkel Nielsen | US2 | 175/00 | 174/00 | 349/00 |
54015 | Kasper Kristensen | VS3 | 177/02 | 176/00 | 353/02 |
54013 | Kent Boesen | VS3 | 175/01 | 178/02 | 353/03 |
Total | 1416/07 |
1 | 127385 | Diana Mortensen | Frejlev-Vantore Skyttefor.. | 199/10 | 197/05 | 396/15 |
2 | 120225 | Oscar P. Kristensen | Øster Ulslev Skytteforeni.. | 197/05 | 198/09 | 395/14 |
3 | 128562 | Mikkel Johansen | Ravnsborg Skytteforening .. | 196/05 | 196/11 | 392/16 |
Individuelle resultater: Riffel, 15m - Mesterskab BK1
Riffel, 15m - Mesterskab BK2
1 | 124622 | Jeppe Jensen | Øster Ulslev Skytteforeni.. | 199/10 | 199/07 | 398/17 |
2 | 102291 | Kristian Boesen | Frejlev-Vantore Skyttefor.. | 199/10 | 198/07 | 397/17 |
3 | 123654 | Freya Kristensen | Frejlev-Vantore Skyttefor.. | 197/07 | 197/07 | 394/14 |
4 | 104598 | Niclas Aalborg Jepsen | Øster Ulslev Skytteforeni.. | 197/08 | 196/09 | 393/17 |
5 | 130641 | Agnethe Ringsing | Øster Ulslev Skytteforeni.. | 196/04 | 195/04 | 391/08 |
6 | 117249 | Rasmus Clausen | Frejlev-Vantore Skyttefor.. | 195/06 | 195/07 | 390/13 |
7 | 123652 | Anna Hansen | Frejlev-Vantore Skyttefor.. | 195/05 | 195/07 | 390/12 |
8 | 133803 | Annika Løje | Frejlev-Vantore Skyttefor.. | 200/11 | 190/02 | 390/13 |
9 | 125344 | Rasmus Nielsen-Borup | Ravnsborg Skytteforening .. | 192/05 | 197/10 | 389/15 |
10 | 124623 | Johan Ringsing | Øster Ulslev Skytteforeni.. | 193/06 | 195/07 | 388/13 |
Riffel, 15m - Mesterskab BK3
1 | 133776 | Mikkel Henriksen | Ravnsborg Skytteforening .. | 196/06 | 198/06 | 394/12 |
2 | 128916 | Siw Aalborg Jepsen | Øster Ulslev Skytteforeni.. | 191/02 | 196/04 | 387/06 |
3 | 130636 | Oliver Romme | Øster Ulslev Skytteforeni.. | 190/03 | 195/06 | 385/09 |
4 | 117248 | Mille Boesen | Frejlev-Vantore Skyttefor.. | 191/06 | 194/05 | 385/11 |
5 | 130638 | Gustav L. Hansen | Øster Ulslev Skytteforeni.. | 192/04 | 193/05 | 385/09 |
6 | 124725 | Lukas Kristensen | Frejlev-Vantore Skyttefor.. | 189/04 | 195/07 | 384/11 |
7 | 128935 | Christian Heising | Ravnsborg Skytteforening .. | 195/03 | 188/04 | 383/07 |
8 | 130985 | Nikoline N.S. Jensen | Ravnsborg Skytteforening .. | 187/03 | 190/02 | 377/05 |
9 | 130637 | Emil Hansen | Øster Ulslev Skytteforeni.. | 188/02 | 185/00 | 373/02 |
10 | 128874 | Nanna H. Klausen | Frejlev-Vantore Skyttefor.. | 183/02 | 177/01 | 360/03 |
1 | Riffel, 15m - Mesterskab BK4 131713 Anders Jensen | Ravnsborg Skytteforening .. | 169/01 | 162/00 | 331/01 | |
1 | Riffel, 15m - Mesterskab J1 120122 Melika Andersen | Ravnsborg Skytteforening .. | 200/10 | 200/08 | 400/18 | |
2 | 124029 Kenni Høj | Ravnsborg Skytteforening .. | 197/09 | 200/07 | 397/16 |
3 | 111680 Emil M. Jørgensen | Ravnsborg Skytteforening .. | 197/04 | 199/11 | 396/15 | |
4 | 104586 Anders Østergaard | Øster Ulslev Skytteforeni.. | 196/07 | 196/05 | 392/12 | |
Riffel, 15m - Mesterskab J2 | ||||||
1 | 113898 | Kevin Rej | Ravnsborg Skytteforening .. | 199/11 | 196/07 | 395/18 |
2 | 124027 | Mads H. Larsen | Ravnsborg Skytteforening .. | 197/06 | 196/07 | 393/13 |
3 | 102283 | Isabel Boesen | Frejlev-Vantore Skyttefor.. | 191/04 | 192/06 | 383/10 |
4 | 123651 | Mathias Andersson | Frejlev-Vantore Skyttefor.. | 166/00 | 172/00 | 338/00 |
Riffel, 15m - Mesterskab US2 | ||||||
1 | 111722 Line Munk-Knudsen | Ravnsborg Skytteforening .. | 187/03 | 183/03 | 370/06 | |
2 | 118509 Karina Nielsen | Ravnsborg Skytteforening .. | 175/00 | 183/02 | 358/02 | |
3 | 115056 Mikkel Nielsen | Frejlev-Vantore Skyttefor.. | 175/00 | 174/00 | 349/00 | |
1 | Riffel, 15m - Mesterskab UÅ2 101228 Philip Petersen | Ravnsborg Skytteforening .. | 195/06 | 195/04 | 390/10 | |
1 | Riffel, 15m - Mesterskab VS2 53860 Birgitte Nielsen | Ravnsborg Skytteforening .. | 189/02 | 183/02 | 372/04 | |
2 | 102290 Kim Boesen | Frejlev-Vantore Skyttefor.. | 180/01 | 181/01 | 361/02 | |
3 | 53807 Henrik Leon Hansen | Ravnsborg Skytteforening .. | 184/01 | 177/00 | 361/01 | |
Riffel, 15m - Mesterskab VS3 | ||||||
1 | 54013 Kent Boesen | Frejlev-Vantore Skyttefor.. | 175/01 | 178/02 | 353/03 | |
2 | 54015 Kasper Kristensen | Frejlev-Vantore Skyttefor.. | 177/02 | 176/00 | 353/02 | |
1 | Riffel, 15m - Mesterskab VÅ1 118508 Renè Nielsen | Ravnsborg Skytteforening .. | 197/10 | 197/07 | 394/17 | |
2 | 90322 Allan Frost | Ravnsborg Skytteforening .. | 197/07 | 197/06 | 394/13 | |
1 | Riffel, 15m - Mesterskab VÅ2 54053 Sonny Strange | Frejlev-Vantore Skyttefor.. | 196/07 | 193/04 | 389/11 | |
2 | 122286 Henrik Mikkelsen | Frejlev-Vantore Skyttefor.. | 189/05 | 197/06 | 386/11 | |
1 | Riffel, 15m - Mesterskab VÅ3 130853 Karina Andersson | Frejlev-Vantore Skyttefor.. | 190/02 | 191/04 | 381/06 | |
2 | 54024 Conni Janosz | Frejlev-Vantore Skyttefor.. | 191/01 | 190/01 | 381/02 |
Riffel, 15m - Mesterskab SE1
1 53622 Erling Ahmt Ravnsborg Skytteforening .. 190/03 196/01 386/04
Riffel, 15m - Mesterskab SE2
1 53583 Lisa Jørgensen Ravnsborg Skytteforening .. 190/01 193/05 383/06
Riffel, 15m - Mesterskab SE3
1 | 80135 | Gitte Bach Larsen | Errindlev Skytteforening .. | 179/00 | 179/00 | 358/00 |
2 | 54037 | Karl Andersen | Frejlev-Vantore Skyttefor.. | 177/03 | 166/00 | 343/03 |
Riffel, 15m - Klasse BK1
1 | 127385 | Diana Mortensen | Frejlev-Vantore Skyttefor.. | 199/10 |
2 | 120225 | Oscar P. Kristensen | Øster Ulslev Skytteforeni.. | 197/05 |
3 | 128562 | Mikkel Johansen | Ravnsborg Skytteforening .. | 196/05 |
Riffel, 15m - Klasse BK2
1 | 133803 | Annika Løje | Frejlev-Vantore Skyttefor.. | 200/11 |
2 | 102291 | Kristian Boesen | Frejlev-Vantore Skyttefor.. | 199/10 |
2 | 124622 | Jeppe Jensen | Øster Ulslev Skytteforeni.. | 199/10 |
4 | 104598 | Niclas Aalborg Jepsen | Øster Ulslev Skytteforeni.. | 197/08 |
5 | 123654 | Freya Kristensen | Frejlev-Vantore Skyttefor.. | 197/07 |
6 | 130641 | Agnethe Ringsing | Øster Ulslev Skytteforeni.. | 196/04 |
7 | 117249 | Rasmus Clausen | Frejlev-Vantore Skyttefor.. | 195/06 |
8 | 123652 | Anna Hansen | Frejlev-Vantore Skyttefor.. | 195/05 |
9 | 124623 | Johan Ringsing | Øster Ulslev Skytteforeni.. | 193/06 |
10 | 125344 | Rasmus Nielsen-Borup | Ravnsborg Skytteforening .. | 192/05 |
Riffel, 15m - Klasse BK3
1 | 133776 | Mikkel Henriksen | Ravnsborg Skytteforening .. | 196/06 |
2 | 128935 | Christian Heising | Ravnsborg Skytteforening .. | 195/03 |
3 | 130638 | Gustav L. Hansen | Øster Ulslev Skytteforeni.. | 192/04 |
4 | 117248 | Mille Boesen | Frejlev-Vantore Skyttefor.. | 191/06 |
5 | 128916 | Siw Aalborg Jepsen | Øster Ulslev Skytteforeni.. | 191/02 |
6 | 130636 | Oliver Romme | Øster Ulslev Skytteforeni.. | 190/03 |
7 | 124725 | Lukas Kristensen | Frejlev-Vantore Skyttefor.. | 189/04 |
8 | 130637 | Emil Hansen | Øster Ulslev Skytteforeni.. | 188/02 |
9 | 130985 | Nikoline N.S. Jensen | Ravnsborg Skytteforening .. | 187/03 |
10 | 128874 | Nanna H. Klausen | Frejlev-Vantore Skyttefor.. | 183/02 |
Riffel, 15m - Klasse BK4
1 131713 Anders Jensen Ravnsborg Skytteforening .. 169/01
Riffel, 15m - Klasse J1
1 | 120122 | Melika Andersen | Ravnsborg Skytteforening .. | 200/10 |
2 | 124029 | Kenni Høj | Ravnsborg Skytteforening .. | 197/09 |
3 | 111680 | Emil M. Jørgensen | Ravnsborg Skytteforening .. | 197/04 |
4 | 104586 | Anders Østergaard | Øster Ulslev Skytteforeni.. | 196/07 |
Riffel, 15m - Klasse J2
1 | 113898 | Kevin Rej | Ravnsborg Skytteforening .. | 199/11 |
2 | 124027 | Mads H. Larsen | Ravnsborg Skytteforening .. | 197/06 |
3 | 102283 | Isabel Boesen | Frejlev-Vantore Skyttefor.. | 191/04 |
4 | 123651 | Mathias Andersson | Frejlev-Vantore Skyttefor.. | 166/00 |
1 | Riffel, 15m - Klasse US2 111722 Line Munk-Knudsen | Ravnsborg Skytteforening .. | 187/03 | |
2 | 115056 Mikkel Nielsen | Frejlev-Vantore Skyttefor.. | 175/00 |
2 | 118509 Karina Nielsen | Ravnsborg Skytteforening .. | 175/00 |
1 | Riffel, 15m - Klasse UÅ2 101228 Philip Petersen | Ravnsborg Skytteforening .. | 195/06 |
1 | Riffel, 15m - Klasse VS2 53860 Birgitte Nielsen | Ravnsborg Skytteforening .. | 189/02 |
2 | 53807 Henrik Leon Hansen | Ravnsborg Skytteforening .. | 184/01 |
3 | 102290 Kim Boesen | Frejlev-Vantore Skyttefor.. | 180/01 |
Riffel, 15m - Klasse VS3 | |||
1 | 54015 Kasper Kristensen | Frejlev-Vantore Skyttefor.. | 177/02 |
2 | 54013 Kent Boesen | Frejlev-Vantore Skyttefor.. | 175/01 |
1 | Riffel, 15m - Klasse VÅ1 118508 Renè Nielsen | Ravnsborg Skytteforening .. | 197/10 |
2 | 90322 Allan Frost | Ravnsborg Skytteforening .. | 197/07 |
1 | Riffel, 15m - Klasse VÅ2 54053 Sonny Strange | Frejlev-Vantore Skyttefor.. | 196/07 |
2 | 122286 Henrik Mikkelsen | Frejlev-Vantore Skyttefor.. | 189/05 |
1 | Riffel, 15m - Klasse VÅ3 54024 Conni Janosz | Frejlev-Vantore Skyttefor.. | 191/01 |
2 | 130853 Karina Andersson | Frejlev-Vantore Skyttefor.. | 190/02 |
1 | Riffel, 15m - Klasse SE1 53622 Erling Ahmt | Ravnsborg Skytteforening .. | 190/03 |
Riffel, 15m - Klasse SE2
1 53583 Lisa Jørgensen Ravnsborg Skytteforening .. 190/01
Riffel, 15m - Klasse SE3
1 | 80135 | Gitte Bach Larsen | Errindlev Skytteforening .. | 179/00 |
2 | 54037 | Karl Andersen | Frejlev-Vantore Skyttefor.. | 177/03 |
30-01-2018 15:47:36 - DDS SP v.3.16.4.1
RESULTATLISTE
FIRKANTSTÆVNE RAVNSBORG 2018
Holdkonkurrence: BK | |||||
1 | Frejlev-Vantore Skytteforening | ||||
102291 | Kristian Boesen | Klasse: MB2 | 199/09 200/08 399/17 | ||
117249 | Rasmus Clausen | Klasse: MB2 | 198/08 198/06 396/14 | ||
127385 | Diana Mortensen | Klasse: MB1 | 195/09 198/11 393/20 | ||
123654 | Freya Kristensen | Klasse: MB2 | 196/04 195/02 391/06 | ||
Total | 1579/57 | ||||
2 | Ravnsborg Skytteforening | ||||
128562 | Mikkel Johansen | Klasse: MB1 | 198/07 198/07 396/14 | ||
111037 | Palina Rasmussen | Klasse: MB2 | 200/10 197/06 397/16 | ||
125344 | Rasmus Nielsen-Borup | Klasse: MB2 | 197/08 196/04 393/12 | ||
131139 | Julie Pedersen | Klasse: MB4 | 196/05 195/09 391/14 | ||
Total | 1577/56 | ||||
3 | Øster Ulslev Skytteforening | ||||
104598 | Niclas Aalborg Jepsen | Klasse: MB2 | 195/05 199/06 394/11 | ||
120225 | Oscar P. Kristensen | Klasse: MB1 | 197/08 199/08 396/16 | ||
130641 | Agnethe Ringsing | Klasse: MB2 | 196/05 199/08 395/13 | ||
124623 | Johan Ringsing | Klasse: MB2 | 195/08 196/06 391/14 | ||
Total | 1576/54 | ||||
4 | Errindlev Skytteforening | ||||
M0002 | Nicklaas Hansen | Klasse: MB4 | 196/04 191/04 387/08 | ||
Total | 387/08 | ||||
Holdkonkurrence: Mix | |||||
1 | Ravnsborg Skytteforening | ||||
111680 | Emil M. Jørgensen | Klasse: MJ1 | 198/08 199/05 397/13 | ||
90322 | Allan Frost | Klasse: MVÅ1 | 198/09 199/06 397/15 | ||
101228 | Philip Petersen | Klasse: MUÅ2 | 199/10 198/10 397/20 | ||
120122 | Melika Andersen | Klasse: MJ1 | 200/10 198/08 398/18 | ||
53644 | Miriam K. Nielsen | Klasse: MUÅ1 | 196/09 198/09 394/18 | ||
124029 | Kenni Høj | Klasse: MJ2 | 198/07 197/06 395/13 | ||
Total | 2378/97 | ||||
2 | Frejlev-Vantore Skytteforening | ||||
54053 | Sonny Strange | Klasse: MVÅ3 | 195/03 197/07 392/10 | ||
102283 | Isabel Boesen | Klasse: MJ2 | 194/03 194/06 388/09 | ||
130853 | Karina Andersson | Klasse: MVÅ3 | 192/06 192/05 384/11 | ||
54024 | Conni Janosz | Klasse: MVÅ3 | 186/02 188/02 374/04 | ||
123651 | Mathias Andersson | Klasse: MJ2 | 189/03 178/01 367/04 | ||
54037 | Karl Andersen | Klasse: MSE3 | 167/00 166/00 333/00 | ||
Total | 2238/38 | ||||
3 | Errindlev Skytteforening | ||||
120220 | Andreas Christiansen | Klasse: MJ2 | 191/04 197/03 388/07 | ||
120221 | Sonny Rasmussen | Klasse: MJ2 | 190/01 193/06 383/07 | ||
80135 | Gitte Bach Larsen | Klasse: MSE3 | 188/03 189/02 377/05 | ||
53433 | Henrik Pedersen | Klasse: MVÅ3 | 186/00 185/02 371/02 | ||
53399 | Lene Henningsen | Klasse: MVÅ3 | 182/00 178/01 360/01 | ||
Total | 1879/22 | ||||
Holdkonkurrence: Stilling | |||||
1 | Ravnsborg Skytteforening | ||||
111722 | Line Munk-Knudsen | Klasse: MUS2 | 187/05 186/04 373/09 | ||
53860 | Birgitte Nielsen | Klasse: MVS2 | 183/01 185/03 368/04 | ||
53807 | Henrik Leon Hansen | Klasse: MVS2 | 179/01 180/01 359/02 | ||
118509 | Karina Nielsen | Klasse: MUS2 | 183/00 179/00 362/00 | ||
Total | 1462/15 | ||||
2 | Frejlev-Vantore Skytteforening | ||||
102290 | Kim Boesen | Klasse: MVS2 | 185/03 184/00 369/03 | ||
54015 | Kasper Kristensen | Klasse: MVS3 | 172/00 179/02 351/02 | ||
115056 | Mikkel Nielsen | Klasse: MUS2 | 178/02 177/02 355/04 | ||
54013 | Kent Boesen | Klasse: MVS3 | 178/01 175/00 353/01 | ||
Total | 1428/10 | ||||
Individuelle resultater: | |||||
Gevær, 15m. - Mesterskab Børn 1 | |||||
1 | 120225 | Oscar P. Kristensen | 23-016 Øster Ulslev Skytteforening | 197/08 199/08 396/16 | |
2 | 128562 | Mikkel Johansen | 23-008 Ravnsborg Skytteforening | 198/07 198/07 396/14 | |
3 | 127385 | Diana Mortensen | 23-007 Frejlev-Vantore Skytteforening | 195/09 198/11 393/20 | |
Gevær, 15m. - Mesterskab Børn 2 | |||||
1 | 102291 | Kristian Boesen | 23-007 Frejlev-Vantore Skytteforening | 199/09 200/08 399/17 | |
2 | 111037 | Palina Rasmussen | 23-008 Ravnsborg Skytteforening | 200/10 197/06 397/16 | |
3 | 117249 | Rasmus Clausen | 23-007 Frejlev-Vantore Skytteforening | 198/08 198/06 396/14 | |
4 | 130641 | Agnethe Ringsing | 23-016 Øster Ulslev Skytteforening | 196/05 199/08 395/13 | |
5 | 104598 | Niclas Aalborg Jepsen | 23-016 Øster Ulslev Skytteforening | 195/05 199/06 394/11 | |
6 | 125344 | Rasmus Nielsen-Borup | 23-008 Ravnsborg Skytteforening | 197/08 196/04 393/12 | |
7 | 124623 | Johan Ringsing | 23-016 Øster Ulslev Skytteforening | 195/08 196/06 391/14 | |
8 | 123654 | Freya Kristensen | 23-007 Frejlev-Vantore Skytteforening | 196/04 195/02 391/06 | |
9 | 123652 | Anna Hansen | 23-007 Frejlev-Vantore Skytteforening | 193/03 196/09 389/12 | |
Gevær, 15m. - Mesterskab Børn 3 | |||||
1 | 128935 | Christian Heising | 23-008 Ravnsborg Skytteforening | 193/07 192/02 385/09 | |
2 | 124725 | Lukas Kristensen | 23-007 Frejlev-Vantore Skytteforening | 195/04 188/01 383/05 | |
3 | 117248 | Mille Boesen | 23-007 Frejlev-Vantore Skytteforening | 191/01 190/03 381/04 | |
4 | 130985 | Nikoline N.S. Jensen | 23-008 Ravnsborg Skytteforening | 186/05 190/04 376/09 | |
5 | 128874 | Nanna H. Klausen | 23-007 Frejlev-Vantore Skytteforening | 185/02 180/01 365/03 | |
Gevær, 15m. - Mesterskab Børn 4 | |||||
1 | 131139 | Julie Pedersen | 23-008 Ravnsborg Skytteforening | 196/05 195/09 391/14 | |
2 | M0003 | Annika Løje Olsen | 23-007 Frejlev-Vantore Skytteforening | 195/05 195/05 390/10 | |
3 | M0002 | Nicklaas Hansen | 23-013 Errindlev Skytteforening | 196/04 191/04 387/08 | |
4 | M0001 | Maditten Christensen | 23-008 Ravnsborg Skytteforening | 188/01 191/03 379/04 | |
5 | 131712 | Frederik Friis | 23-016 Øster Ulslev Skytteforening | 185/01 191/04 376/05 | |
Gevær, 15m. - Mesterskab Junior 1 | |||||
1 | 120122 | Melika Andersen | 23-008 Ravnsborg Skytteforening | 200/10 198/08 398/18 | |
2 | 111680 | Emil M. Jørgensen | 23-008 Ravnsborg Skytteforening | 198/08 199/05 397/13 | |
3 | 104586 | Anders Østergaard | 23-016 Øster Ulslev Skytteforening | 198/08 198/06 396/14 | |
4 | 110239 | Xenia Munch Kjær Rasmussen | 23-008 Ravnsborg Skytteforening | 195/04 197/03 392/07 | |
Gevær, 15m. - Mesterskab Junior 2 | |||||
1 | 124029 | Kenni Høj | 23-008 Ravnsborg Skytteforening | 198/07 197/06 395/13 | |
2 | 124027 | Mads H. Larsen | 23-008 Ravnsborg Skytteforening | 196/05 196/04 392/09 | |
3 | 113898 | Kevin Rej | 23-008 Ravnsborg Skytteforening | 198/05 193/04 391/09 | |
4 | 120220 | Andreas Christiansen | 23-013 Errindlev Skytteforening | 191/04 197/03 388/07 | |
5 | 102283 | Isabel Boesen | 23-007 Frejlev-Vantore Skytteforening | 194/03 194/06 388/09 | |
6 | 120221 | Sonny Rasmussen | 23-013 Errindlev Skytteforening | 190/01 193/06 383/07 | |
7 | 131140 | Laura Heising | 23-008 Ravnsborg Skytteforening | 187/05 187/01 374/06 | |
8 | 123651 | Mathias Andersson | 23-007 Frejlev-Vantore Skytteforening | 189/03 178/01 367/04 | |
Gevær, 15m. - Mesterskab UNG Stilling 2 | |||||
1 | 111722 | Line Munk-Knudsen | 23-008 Ravnsborg Skytteforening | 187/05 186/04 373/09 | |
2 | 118509 | Karina Nielsen | 23-008 Ravnsborg Skytteforening | 183/00 179/00 362/00 | |
3 | 115056 | Mikkel Nielsen | 23-007 Frejlev-Vantore Skytteforening | 178/02 177/02 355/04 | |
Gevær, 15m. - Mesterskab UNG Åben 1 | |||||
1 | 53644 | Miriam K. Nielsen | 23-008 Ravnsborg Skytteforening | 196/09 198/09 394/18 | |
2 | 93567 | Sara Hansen | 23-008 Ravnsborg Skytteforening | 198/10 196/07 394/17 | |
Gevær, 15m. - Mesterskab UNG Åben 2 | |||||
1 | 101228 | Philip Petersen | 23-008 Ravnsborg Skytteforening | 199/10 198/10 397/20 | |
Gevær, 15m. - Mesterskab Voksen Stilling 2 | |||||
1 | 102290 | Kim Boesen | 23-007 Frejlev-Vantore Skytteforening | 185/03 184/00 369/03 | |
2 | 53860 | Birgitte Nielsen | 23-008 Ravnsborg Skytteforening | 183/01 185/03 368/04 | |
3 | 53807 | Henrik Leon Hansen | 23-008 Ravnsborg Skytteforening | 179/01 180/01 359/02 | |
Gevær, 15m. - Mesterskab Voksen Stilling 3 | |||||
1 | 54013 | Kent Boesen | 23-007 Frejlev-Vantore Skytteforening | 178/01 175/00 353/01 | |
2 | 54015 | Kasper Kristensen | 23-007 Frejlev-Vantore Skytteforening | 172/00 179/02 351/02 | |
Gevær, 15m. - Mesterskab Senior 1 | |||||
1 | 53622 | Erling Ahmt | 23-008 Ravnsborg Skytteforening | 195/06 197/06 392/12 | |
Gevær, 15m. - Mesterskab Senior 2 | |||||
1 | 53583 | Lisa Jørgensen | 23-008 Ravnsborg Skytteforening | 194/01 194/06 388/07 | |
Gevær, 15m. - Mesterskab Senior 3 | |||||
1 | 80135 | Gitte Bach Larsen | 23-013 Errindlev Skytteforening | 188/03 189/02 377/05 | |
2 | 54037 | Karl Andersen | 23-007 Frejlev-Vantore Skytteforening | 167/00 166/00 333/00 | |
Gevær, 15m. - Mesterskab Voksen Åben 1 | |||||
1 | 90322 | Allan Frost | 23-008 Ravnsborg Skytteforening | 198/09 199/06 397/15 | |
2 | 118508 | Renè Nielsen | 23-008 Ravnsborg Skytteforening | 199/09 193/05 392/14 | |
Gevær, 15m. - Mesterskab Voksen Åben 2 | |||||
1 | 127837 | Brian H. Larsen | 23-008 Ravnsborg Skytteforening | 197/03 197/10 394/13 | |
Gevær, 15m. - Mesterskab Voksen Åben 3 | |||||
1 | 54053 | Sonny Strange | 23-007 Frejlev-Vantore Skytteforening | 195/03 197/07 392/10 | |
2 | 130853 | Karina Andersson | 23-007 Frejlev-Vantore Skytteforening | 192/06 192/05 384/11 | |
3 | 54024 | Conni Janosz | 23-007 Frejlev-Vantore Skytteforening | 186/02 188/02 374/04 | |
4 | 53433 | Henrik Pedersen | 23-013 Errindlev Skytteforening | 186/00 185/02 371/02 | |
5 | 53399 | Lene Henningsen | 23-013 Errindlev Skytteforening | 182/00 178/01 360/01 | |
Gevær, 15m. - Mesterskab BK Max 10 år | |||||
1 | 128916 | Siw Aalborg Jepsen | 23-016 Øster Ulslev Skytteforening | 194/02 192/06 386/08 | |
2 | 130636 | Oliver Romme | 23-016 Øster Ulslev Skytteforening | 194/06 191/01 385/07 | |
3 | 130640 | Christian Friis | 23-016 Øster Ulslev Skytteforening | 192/04 192/06 384/10 | |
4 | 131713 | Anders Jensen | 23-008 Ravnsborg Skytteforening | 153/00 140/00 293/00 | |
Gevær, 15m. - Klasse Børn 1 | |||||
1 | 128562 | Mikkel Johansen | 23-008 Ravnsborg Skytteforening | 198/07 | |
2 | 120225 | Oscar P. Kristensen | 23-016 Øster Ulslev Skytteforening | 197/08 | |
3 | 127385 | Diana Mortensen | 23-007 Frejlev-Vantore Skytteforening | 195/09 | |
Gevær, 15m. - Klasse Børn 2 | |||||
1 | 111037 | Palina Rasmussen | 23-008 Ravnsborg Skytteforening | 200/10 | |
2 | 102291 | Kristian Boesen | 23-007 Frejlev-Vantore Skytteforening | 199/09 | |
3 | 117249 | Rasmus Clausen | 23-007 Frejlev-Vantore Skytteforening | 198/08 | |
4 | 125344 | Rasmus Nielsen-Borup | 23-008 Ravnsborg Skytteforening | 197/08 | |
5 | 130641 | Agnethe Ringsing | 23-016 Øster Ulslev Skytteforening | 196/05 | |
6 | 123654 | Freya Kristensen | 23-007 Frejlev-Vantore Skytteforening | 196/04 | |
7 | 124623 | Johan Ringsing | 23-016 Øster Ulslev Skytteforening | 195/08 | |
8 | 104598 | Niclas Aalborg Jepsen | 23-016 Øster Ulslev Skytteforening | 195/05 | |
9 | 123652 | Anna Hansen | 23-007 Frejlev-Vantore Skytteforening | 193/03 | |
Gevær, 15m. - Klasse Børn 3 | |||||
1 | 124725 | Lukas Kristensen | 23-007 Frejlev-Vantore Skytteforening | 195/04 | |
2 | 128935 | Christian Heising | 23-008 Ravnsborg Skytteforening | 193/07 | |
3 | 117248 | Mille Boesen | 23-007 Frejlev-Vantore Skytteforening | 191/01 | |
4 | 130985 | Nikoline N.S. Jensen | 23-008 Ravnsborg Skytteforening | 186/05 | |
5 | 128874 | Nanna H. Klausen | 23-007 Frejlev-Vantore Skytteforening | 185/02 | |
Gevær, 15m. - Klasse Børn 4 | |||||
1 | 131139 | Julie Pedersen | 23-008 Ravnsborg Skytteforening | 196/05 | |
2 | M0002 | Nicklaas Hansen | 23-013 Errindlev Skytteforening | 196/04 | |
3 | M0003 | Annika Løje Olsen | 23-007 Frejlev-Vantore Skytteforening | 195/05 | |
4 | M0001 | Maditten Christensen | 23-008 Ravnsborg Skytteforening | 188/01 | |
5 | 131712 | Frederik Friis | 23-016 Øster Ulslev Skytteforening | 185/01 | |
Gevær, 15m. - Klasse Junior 1 | |||||
1 | 120122 | Melika Andersen | 23-008 Ravnsborg Skytteforening | 200/10 | |
2 | 104586 | Anders Østergaard | 23-016 Øster Ulslev Skytteforening | 198/08 | |
2 | 111680 | Emil M. Jørgensen | 23-008 Ravnsborg Skytteforening | 198/08 | |
4 | 110239 | Xenia Munch Kjær Rasmussen | 23-008 Ravnsborg Skytteforening | 195/04 | |
Gevær, 15m. - Klasse Junior 2 | |||||
1 | 124029 | Kenni Høj | 23-008 Ravnsborg Skytteforening | 198/07 | |
2 | 113898 | Kevin Rej | 23-008 Ravnsborg Skytteforening | 198/05 | |
3 | 124027 | Mads H. Larsen | 23-008 Ravnsborg Skytteforening | 196/05 | |
4 | 102283 | Isabel Boesen | 23-007 Frejlev-Vantore Skytteforening | 194/03 | |
5 | 120220 | Andreas Christiansen | 23-013 Errindlev Skytteforening | 191/04 | |
6 | 120221 | Sonny Rasmussen | 23-013 Errindlev Skytteforening | 190/01 | |
7 | 123651 | Mathias Andersson | 23-007 Frejlev-Vantore Skytteforening | 189/03 | |
8 | 131140 | Laura Heising | 23-008 Ravnsborg Skytteforening | 187/05 | |
Gevær, 15m. - Klasse UNG Stilling 2 | |||||
1 | 111722 | Line Munk-Knudsen | 23-008 Ravnsborg Skytteforening | 187/05 | |
2 | 118509 | Karina Nielsen | 23-008 Ravnsborg Skytteforening | 183/00 | |
3 | 115056 | Mikkel Nielsen | 23-007 Frejlev-Vantore Skytteforening | 178/02 | |
Gevær, 15m. - Klasse UNG Åben 1 | |||||
1 | 93567 | Sara Hansen | 23-008 Ravnsborg Skytteforening | 198/10 | |
2 | 53644 | Miriam K. Nielsen | 23-008 Ravnsborg Skytteforening | 196/09 | |
Gevær, 15m. - Klasse UNG Åben 2 | |||||
1 | 101228 | Philip Petersen | 23-008 Ravnsborg Skytteforening | 199/10 | |
Gevær, 15m. - Klasse Voksen Stilling 2 | |||||
1 | 102290 | Kim Boesen | 23-007 Frejlev-Vantore Skytteforening | 185/03 | |
2 | 53860 | Birgitte Nielsen | 23-008 Ravnsborg Skytteforening | 183/01 | |
3 | 53807 | Henrik Leon Hansen | 23-008 Ravnsborg Skytteforening | 179/01 | |
Gevær, 15m. - Klasse Voksen Stilling 3 | |||||
1 | 54013 | Kent Boesen | 23-007 Frejlev-Vantore Skytteforening | 178/01 | |
2 | 54015 | Kasper Kristensen | 23-007 Frejlev-Vantore Skytteforening | 172/00 | |
Gevær, 15m. - Klasse Senior 1 | |||||
1 | 53622 | Erling Ahmt | 23-008 Ravnsborg Skytteforening | 195/06 | |
Gevær, 15m. - Klasse Senior 2 | |||||
1 | 53583 | Lisa Jørgensen | 23-008 Ravnsborg Skytteforening | 194/01 | |
Gevær, 15m. - Klasse Senior 3 | |||||
1 | 80135 | Gitte Bach Larsen | 23-013 Errindlev Skytteforening | 188/03 | |
2 | 54037 | Karl Andersen | 23-007 Frejlev-Vantore Skytteforening | 167/00 | |
Gevær, 15m. - Klasse Voksen Åben 1 | |||||
1 | 118508 | Renè Nielsen | 23-008 Ravnsborg Skytteforening | 199/09 | |
2 | 90322 | Allan Frost | 23-008 Ravnsborg Skytteforening | 198/09 | |
Gevær, 15m. - Klasse Voksen Åben 2 | |||||
1 | 127837 | Brian H. Larsen | 23-008 Ravnsborg Skytteforening | 197/03 | |
Gevær, 15m. - Klasse Voksen Åben 3 | |||||
1 | 54053 | Sonny Strange | 23-007 Frejlev-Vantore Skytteforening | 195/03 | |
2 | 130853 | Karina Andersson | 23-007 Frejlev-Vantore Skytteforening | 192/06 | |
3 | 54024 | Conni Janosz | 23-007 Frejlev-Vantore Skytteforening | 186/02 | |
4 | 53433 | Henrik Pedersen | 23-013 Errindlev Skytteforening | 186/00 | |
5 | 53399 | Lene Henningsen | 23-013 Errindlev Skytteforening | 182/00 | |
Gevær, 15m. - BK Max 10 år | |||||
1 | 130636 | Oliver Romme | 23-016 Øster Ulslev Skytteforening | 194/06 | |
2 | 128916 | Siw Aalborg Jepsen | 23-016 Øster Ulslev Skytteforening | 194/02 | |
3 | 130640 | Christian Friis | 23-016 Øster Ulslev Skytteforening | 192/04 | |
4 | 131713 | Anders Jensen | 23-008 Ravnsborg Skytteforening | 153/00 |
RESULTATLISTE
Firkantstævne ØUS 2017
Holdkonkurrence: BK | |||||
1 | Øster Ulslev Skytteforening | ||||
120225 | Oscar P. Kristensen | Klasse: MB1 | 199/08 199/05 398/13 | ||
124622 | Jeppe Jensen | Klasse: MB2 | 196/10 198/09 394/19 | ||
130641 | Agnethe Ringsing | Klasse: MB2 | 197/07 198/08 395/15 | ||
104598 | Niclas Aalborg Jepsen | Klasse: MB2 | 196/07 197/06 393/13 | ||
Total | 1580/60 | ||||
2 | Frejlev-Vantore Skytteforening | ||||
127385 | Diana Mortensen | Klasse: MB1 | 199/10 200/10 399/20 | ||
102291 | Kristian Boesen | Klasse: MB2 | 200/07 198/07 398/14 | ||
117249 | Rasmus Clausen | Klasse: MB2 | 194/06 197/02 391/08 | ||
123654 | Freya Kristensen | Klasse: MB2 | 197/08 195/06 392/14 | ||
Total | 1580/56 | ||||
3 | Ravnsborg Skytteforening | ||||
111037 | Palina Rasmussen | Klasse: MB2 | 199/08 198/08 397/16 | ||
128562 | Mikkel Johansen | Klasse: MB1 | 197/08 196/09 393/17 | ||
125344 | Rasmus Nielsen-Borup | Klasse: MB2 | 198/08 190/03 388/11 | ||
128935 | Christian Heising | Klasse: MBK | 191/05 190/04 381/09 | ||
Total | 1559/53 | ||||
4 | Errindlev Skytteforening | ||||
M0002 | Niklas Hansen | Klasse: MB4 | 194/07 189/03 383/10 | ||
M0001 | Andreas Stævngaard | Klasse: MB4 | 188/00 185/04 373/04 | ||
Total | 756/14 | ||||
Holdkonkurrence: Mixhold | |||||
1 | Ravnsborg Skytteforening | ||||
120122 | Melika Andersen | Klasse: MJ1 | 198/09 200/05 398/14 | ||
111680 | Emil M. Jørgensen | Klasse: MJ2 | 198/11 199/09 397/20 | ||
124027 | Mads H. Larsen | Klasse: MJ2 | 195/04 198/09 393/13 | ||
101228 | Philip Petersen | Klasse: MUÅ2 | 198/07 197/06 395/13 | ||
113898 | Kevin Rej | Klasse: MJ2 | 196/06 197/09 393/15 | ||
124029 | Kenni Høj | Klasse: MJ2 | 199/10 197/11 396/21 | ||
Total | 2372/96 | ||||
2 | Frejlev-Vantore Skytteforening | ||||
102283 | Isabel Boesen | Klasse: MJ2 | 195/05 198/05 393/10 | ||
54024 | Conni Janosz | Klasse: MVÅ3 | 185/03 197/04 382/07 | ||
54053 | Sonny Strange | Klasse: MVÅ3 | 197/06 197/07 394/13 | ||
115054 | Erika Nielsen | Klasse: MVÅ3 | 191/04 196/05 387/09 | ||
130853 | Karina Andersson | Klasse: MVÅ3 | 194/05 187/01 381/06 | ||
123651 | Mathias Andersson | Klasse: MJ2 | 179/01 179/01 358/02 | ||
Total | 2295/47 | ||||
3 | Errindlev Skytteforening | ||||
80135 | Gitte Bach Larsen | Klasse: MSE3 | 184/01 191/01 375/02 | ||
120221 | Sonny Rasmussen | Klasse: MJ2 | 186/00 189/02 375/02 | ||
53249 | Bruno Larsen | Klasse: MSE3 | 180/01 186/01 366/02 | ||
53433 | Henrik Pedersen | Klasse: MVÅ3 | 179/03 183/01 362/04 | ||
53399 | Lene Henningsen | Klasse: MVÅ3 | 176/00 182/01 358/01 | ||
Total | 1836/11 | ||||
4 | Øster Ulslev Skytteforening | ||||
104586 | Anders Østergaard | Klasse: MJ1 | 199/09 199/08 398/17 | ||
104582 | Rie Aalborg Jepsen | Klasse: MJ2 | 183/04 189/00 372/04 | ||
104596 | Andreas Skov | Klasse: MJ2 | 181/01 181/01 362/02 | ||
Total | 1132/23 | ||||
Holdkonkurrence: US-VS | |||||
1 | Ravnsborg Skytteforening | ||||
111722 | Line Munk-Knudsen | Klasse: MUS2 | 183/02 184/01 367/03 | ||
53807 | Henrik Leon Hansen | Klasse: MVS2 | 181/02 184/00 365/02 | ||
53860 | Birgitte Nielsen | Klasse: MVS2 | 187/01 182/03 369/04 | ||
118509 | Karina Nielsen | Klasse: MUS2 | 176/01 179/00 355/01 | ||
Total | 1456/10 | ||||
2 | Frejlev-Vantore Skytteforening | ||||
102290 | Kim Boesen | Klasse: MVS2 | 179/02 182/01 361/03 | ||
115056 | Mikkel Nielsen | Klasse: MUS2 | 185/02 182/00 367/02 | ||
54013 | Kent Boesen | Klasse: MVS3 | 180/00 182/02 362/02 | ||
54015 | Kasper Kristensen | Klasse: MVS3 | 183/03 176/01 359/04 | ||
Total | 1449/11 | ||||
3 | Øster Ulslev Skytteforening | ||||
M0003 | Anders Lyck | Klasse: MVS3 | 185/01 180/03 365/04 | ||
Total | 365/04 | ||||
Individuelle resultater: | |||||
Gevær, 15m. - Mesterskab Børn 1 | |||||
1 | 127385 | Diana Mortensen | 23-007 Frejlev-Vantore Skytteforening | 199/10 200/10 399/20 | |
2 | 120225 | Oscar P. Kristensen | 23-016 Øster Ulslev Skytteforening | 199/08 199/05 398/13 | |
3 | 128562 | Mikkel Johansen | 23-008 Ravnsborg Skytteforening | 197/08 196/09 393/17 | |
Gevær, 15m. - Mesterskab Børn 2 | |||||
1 | 102291 | Kristian Boesen | 23-007 Frejlev-Vantore Skytteforening | 200/07 198/07 398/14 | |
2 | 111037 | Palina Rasmussen | 23-008 Ravnsborg Skytteforening | 199/08 198/08 397/16 | |
3 | 130641 | Agnethe Ringsing | 23-016 Øster Ulslev Skytteforening | 197/07 198/08 395/15 | |
4 | 124622 | Jeppe Jensen | 23-016 Øster Ulslev Skytteforening | 196/10 198/09 394/19 | |
5 | 104598 | Niclas Aalborg Jepsen | 23-016 Øster Ulslev Skytteforening | 196/07 197/06 393/13 | |
6 | 123654 | Freya Kristensen | 23-007 Frejlev-Vantore Skytteforening | 197/08 195/06 392/14 | |
7 | 117249 | Rasmus Clausen | 23-007 Frejlev-Vantore Skytteforening | 194/06 197/02 391/08 | |
8 | 124623 | Johan Ringsing | 23-016 Øster Ulslev Skytteforening | 195/06 194/03 389/09 | |
9 | 125344 | Rasmus Nielsen-Borup | 23-008 Ravnsborg Skytteforening | 198/08 190/03 388/11 | |
10 | 123652 | Anna Hansen | 23-007 Frejlev-Vantore Skytteforening | 187/03 193/01 380/04 | |
Gevær, 15m. - Mesterskab Børn 3 | |||||
1 | 117248 | Mille Boesen | 23-007 Frejlev-Vantore Skytteforening | 193/04 189/01 382/05 | |
2 | 124725 | Lukas Kristensen | 23-007 Frejlev-Vantore Skytteforening | 190/03 191/03 381/06 | |
3 | 128874 | Nanna H. Klausen | 23-007 Frejlev-Vantore Skytteforening | 183/02 185/02 368/04 | |
Gevær, 15m. - Mesterskab Børn 4 | |||||
1 | M0002 | Niklas Hansen | 23-013 Errindlev Skytteforening | 194/07 189/03 383/10 | |
2 | M0001 | Andreas Stævngaard | 23-013 Errindlev Skytteforening | 188/00 185/04 373/04 | |
3 | 131498 | Marcus Larsen | 23-007 Frejlev-Vantore Skytteforening | 185/02 183/03 368/05 | |
4 | M0006 | Frederik Friis | 23-016 Øster Ulslev Skytteforening | 184/03 183/01 367/04 | |
Gevær, 15m. - Mesterskab Junior 1 | |||||
1 | 120122 | Melika Andersen | 23-008 Ravnsborg Skytteforening | 198/09 200/05 398/14 | |
2 | 104586 | Anders Østergaard | 23-016 Øster Ulslev Skytteforening | 199/09 199/08 398/17 | |
3 | 110239 | Xenia Munch Kjær Rasmussen | 23-008 Ravnsborg Skytteforening | 195/03 195/04 390/07 | |
Gevær, 15m. - Mesterskab Junior 2 | |||||
1 | 111680 | Emil M. Jørgensen | 23-008 Ravnsborg Skytteforening | 198/11 199/09 397/20 | |
2 | 124029 | Kenni Høj | 23-008 Ravnsborg Skytteforening | 199/10 197/11 396/21 | |
3 | 124027 | Mads H. Larsen | 23-008 Ravnsborg Skytteforening | 195/04 198/09 393/13 | |
4 | 102283 | Isabel Boesen | 23-007 Frejlev-Vantore Skytteforening | 195/05 198/05 393/10 | |
5 | 113898 | Kevin Rej | 23-008 Ravnsborg Skytteforening | 196/06 197/09 393/15 | |
6 | 120221 | Sonny Rasmussen | 23-013 Errindlev Skytteforening | 186/00 189/02 375/02 | |
7 | 104582 | Rie Aalborg Jepsen | 23-016 Øster Ulslev Skytteforening | 183/04 189/00 372/04 | |
8 | 104596 | Andreas Skov | 23-016 Øster Ulslev Skytteforening | 181/01 181/01 362/02 | |
9 | 123651 | Mathias Andersson | 23-007 Frejlev-Vantore Skytteforening | 179/01 179/01 358/02 | |
Gevær, 15m. - Mesterskab UNG Stilling 2 | |||||
1 | 111722 | Line Munk-Knudsen | 23-008 Ravnsborg Skytteforening | 183/02 184/01 367/03 | |
2 | 115056 | Mikkel Nielsen | 23-007 Frejlev-Vantore Skytteforening | 185/02 182/00 367/02 | |
3 | 118509 | Karina Nielsen | 23-008 Ravnsborg Skytteforening | 176/01 179/00 355/01 | |
Gevær, 15m. - Mesterskab UNG Åben 2 | |||||
1 | 101228 | Philip Petersen | 23-008 Ravnsborg Skytteforening | 198/07 197/06 395/13 | |
Gevær, 15m. - Mesterskab Voksen Stilling 2 | |||||
1 | 53860 | Birgitte Nielsen | 23-008 Ravnsborg Skytteforening | 187/01 182/03 369/04 | |
2 | 53807 | Henrik Leon Hansen | 23-008 Ravnsborg Skytteforening | 181/02 184/00 365/02 | |
3 | 102290 | Kim Boesen | 23-007 Frejlev-Vantore Skytteforening | 179/02 182/01 361/03 | |
Gevær, 15m. - Mesterskab Voksen Stilling 3 | |||||
1 | M0003 | Anders Lyck | 23-016 Øster Ulslev Skytteforening | 185/01 180/03 365/04 | |
2 | 54013 | Kent Boesen | 23-007 Frejlev-Vantore Skytteforening | 180/00 182/02 362/02 | |
3 | 54015 | Kasper Kristensen | 23-007 Frejlev-Vantore Skytteforening | 183/03 176/01 359/04 | |
Gevær, 15m. - Mesterskab Senior 2 | |||||
1 | 53583 | Lisa Jørgensen | 23-008 Ravnsborg Skytteforening | 193/05 195/05 388/10 | |
Gevær, 15m. - Mesterskab Senior 3 | |||||
1 | 80135 | Gitte Bach Larsen | 23-013 Errindlev Skytteforening | 184/01 191/01 375/02 | |
2 | 53249 | Bruno Larsen | 23-013 Errindlev Skytteforening | 180/01 186/01 366/02 | |
3 | 54037 | Karl Andersen | 23-007 Frejlev-Vantore Skytteforening | 167/01 166/00 333/01 | |
Gevær, 15m. - Mesterskab Voksen Åben 1 | |||||
1 | 118508 | Renè Nielsen | 23-008 Ravnsborg Skytteforening | 193/06 197/07 390/13 | |
2 | 90322 | Allan Frost | 23-008 Ravnsborg Skytteforening | 194/06 191/01 385/07 | |
Gevær, 15m. - Mesterskab Voksen Åben 3 | |||||
1 | 54053 | Sonny Strange | 23-007 Frejlev-Vantore Skytteforening | 197/06 197/07 394/13 | |
2 | 127837 | Brian H. Larsen | 23-008 Ravnsborg Skytteforening | 195/05 198/04 393/09 | |
3 | 115054 | Erika Nielsen | 23-007 Frejlev-Vantore Skytteforening | 191/04 196/05 387/09 | |
4 | 54024 | Conni Janosz | 23-007 Frejlev-Vantore Skytteforening | 185/03 197/04 382/07 | |
5 | 130853 | Karina Andersson | 23-007 Frejlev-Vantore Skytteforening | 194/05 187/01 381/06 | |
6 | 53433 | Henrik Pedersen | 23-013 Errindlev Skytteforening | 179/03 183/01 362/04 | |
7 | 53399 | Lene Henningsen | 23-013 Errindlev Skytteforening | 176/00 182/01 358/01 | |
Gevær, 15m. - Mesterskab BK u. 10 år | |||||
1 | 128916 | Siw Aalborg Jepsen | 23-016 Øster Ulslev Skytteforening | 196/06 189/01 385/07 | |
2 | 128935 | Christian Heising | 23-008 Ravnsborg Skytteforening | 191/05 190/04 381/09 | |
3 | 130636 | Oliver Romme | 23-016 Øster Ulslev Skytteforening | 188/03 192/04 380/07 | |
4 | 130638 | Gustav L. Hansen | 23-016 Øster Ulslev Skytteforening | 188/03 185/01 373/04 | |
5 | 130640 | Christian Friis | 23-016 Øster Ulslev Skytteforening | 184/02 187/02 371/04 | |
6 | 130637 | Emil Hansen | 23-016 Øster Ulslev Skytteforening | 186/01 183/01 369/02 | |
7 | 130985 | Nikoline N.S. Jensen | 23-008 Ravnsborg Skytteforening | 182/02 186/05 368/07 | |
8 | M0004 | Alexander Holtmann | 23-008 Ravnsborg Skytteforening | 174/00 181/01 355/01 | |
9 | M0005 | Anders Jensen | 23-008 Ravnsborg Skytteforening | 155/00 163/01 318/01 | |
10 | 130987 | Adrian S. Héise | 23-008 Ravnsborg Skytteforening | 175/00 134/02 309/02 | |
Gevær, 15m. - Klasse Børn 1 | |||||
1 | 127385 | Diana Mortensen | 23-007 Frejlev-Vantore Skytteforening | 199/10 | |
2 | 120225 | Oscar P. Kristensen | 23-016 Øster Ulslev Skytteforening | 199/08 | |
3 | 128562 | Mikkel Johansen | 23-008 Ravnsborg Skytteforening | 197/08 | |
Gevær, 15m. - Klasse Børn 2 | |||||
1 | 102291 | Kristian Boesen | 23-007 Frejlev-Vantore Skytteforening | 200/07 | |
2 | 111037 | Palina Rasmussen | 23-008 Ravnsborg Skytteforening | 199/08 | |
3 | 125344 | Rasmus Nielsen-Borup | 23-008 Ravnsborg Skytteforening | 198/08 | |
4 | 123654 | Freya Kristensen | 23-007 Frejlev-Vantore Skytteforening | 197/08 | |
5 | 130641 | Agnethe Ringsing | 23-016 Øster Ulslev Skytteforening | 197/07 | |
6 | 124622 | Jeppe Jensen | 23-016 Øster Ulslev Skytteforening | 196/10 | |
7 | 104598 | Niclas Aalborg Jepsen | 23-016 Øster Ulslev Skytteforening | 196/07 | |
8 | 124623 | Johan Ringsing | 23-016 Øster Ulslev Skytteforening | 195/06 | |
9 | 117249 | Rasmus Clausen | 23-007 Frejlev-Vantore Skytteforening | 194/06 | |
10 | 123652 | Anna Hansen | 23-007 Frejlev-Vantore Skytteforening | 187/03 | |
Gevær, 15m. - Klasse Børn 3 | |||||
1 | 117248 | Mille Boesen | 23-007 Frejlev-Vantore Skytteforening | 193/04 | |
2 | 124725 | Lukas Kristensen | 23-007 Frejlev-Vantore Skytteforening | 190/03 | |
3 | 128874 | Nanna H. Klausen | 23-007 Frejlev-Vantore Skytteforening | 183/02 | |
Gevær, 15m. - Klasse Børn 4 | |||||
1 | M0002 | Niklas Hansen | 23-013 Errindlev Skytteforening | 194/07 | |
2 | M0001 | Andreas Stævngaard | 23-013 Errindlev Skytteforening | 188/00 | |
3 | 131498 | Marcus Larsen | 23-007 Frejlev-Vantore Skytteforening | 185/02 | |
4 | M0006 | Frederik Friis | 23-016 Øster Ulslev Skytteforening | 184/03 | |
Gevær, 15m. - Klasse Junior 1 | |||||
1 | 104586 | Anders Østergaard | 23-016 Øster Ulslev Skytteforening | 199/09 | |
2 | 120122 | Melika Andersen | 23-008 Ravnsborg Skytteforening | 198/09 | |
3 | 110239 | Xenia Munch Kjær Rasmussen | 23-008 Ravnsborg Skytteforening | 195/03 | |
Gevær, 15m. - Klasse Junior 2 | |||||
1 | 124029 | Kenni Høj | 23-008 Ravnsborg Skytteforening | 199/10 | |
2 | 111680 | Emil M. Jørgensen | 23-008 Ravnsborg Skytteforening | 198/11 | |
3 | 113898 | Kevin Rej | 23-008 Ravnsborg Skytteforening | 196/06 | |
4 | 102283 | Isabel Boesen | 23-007 Frejlev-Vantore Skytteforening | 195/05 | |
5 | 124027 | Mads H. Larsen | 23-008 Ravnsborg Skytteforening | 195/04 | |
6 | 120221 | Sonny Rasmussen | 23-013 Errindlev Skytteforening | 186/00 | |
7 | 104582 | Rie Aalborg Jepsen | 23-016 Øster Ulslev Skytteforening | 183/04 | |
8 | 104596 | Andreas Skov | 23-016 Øster Ulslev Skytteforening | 181/01 | |
9 | 123651 | Mathias Andersson | 23-007 Frejlev-Vantore Skytteforening | 179/01 | |
Gevær, 15m. - Klasse UNG Stilling 2 | |||||
1 | 115056 | Mikkel Nielsen | 23-007 Frejlev-Vantore Skytteforening | 185/02 | |
2 | 111722 | Line Munk-Knudsen | 23-008 Ravnsborg Skytteforening | 183/02 | |
3 | 118509 | Karina Nielsen | 23-008 Ravnsborg Skytteforening | 176/01 | |
Gevær, 15m. - Klasse UNG Åben 2 | |||||
1 | 101228 | Philip Petersen | 23-008 Ravnsborg Skytteforening | 198/07 | |
Gevær, 15m. - Klasse Voksen Stilling 2 | |||||
1 | 53860 | Birgitte Nielsen | 23-008 Ravnsborg Skytteforening | 187/01 | |
2 | 53807 | Henrik Leon Hansen | 23-008 Ravnsborg Skytteforening | 181/02 | |
3 | 102290 | Kim Boesen | 23-007 Frejlev-Vantore Skytteforening | 179/02 | |
Gevær, 15m. - Klasse Voksen Stilling 3 | |||||
1 | M0003 | Anders Lyck | 23-016 Øster Ulslev Skytteforening | 185/01 | |
2 | 54015 | Kasper Kristensen | 23-007 Frejlev-Vantore Skytteforening | 183/03 | |
3 | 54013 | Kent Boesen | 23-007 Frejlev-Vantore Skytteforening | 180/00 | |
Gevær, 15m. - Klasse Senior 2 | |||||
1 | 53583 | Lisa Jørgensen | 23-008 Ravnsborg Skytteforening | 193/05 | |
Gevær, 15m. - Klasse Senior 3 | |||||
1 | 80135 | Gitte Bach Larsen | 23-013 Errindlev Skytteforening | 184/01 | |
2 | 53249 | Bruno Larsen | 23-013 Errindlev Skytteforening | 180/01 | |
3 | 54037 | Karl Andersen | 23-007 Frejlev-Vantore Skytteforening | 167/01 | |
Gevær, 15m. - Klasse Voksen Åben 1 | |||||
1 | 90322 | Allan Frost | 23-008 Ravnsborg Skytteforening | 194/06 | |
2 | 118508 | Renè Nielsen | 23-008 Ravnsborg Skytteforening | 193/06 | |
Gevær, 15m. - Klasse Voksen Åben 3 | |||||
1 | 54053 | Sonny Strange | 23-007 Frejlev-Vantore Skytteforening | 197/06 | |
2 | 127837 | Brian H. Larsen | 23-008 Ravnsborg Skytteforening | 195/05 | |
3 | 130853 | Karina Andersson | 23-007 Frejlev-Vantore Skytteforening | 194/05 | |
4 | 115054 | Erika Nielsen | 23-007 Frejlev-Vantore Skytteforening | 191/04 | |
5 | 54024 | Conni Janosz | 23-007 Frejlev-Vantore Skytteforening | 185/03 | |
6 | 53433 | Henrik Pedersen | 23-013 Errindlev Skytteforening | 179/03 | |
7 | 53399 | Lene Henningsen | 23-013 Errindlev Skytteforening | 176/00 | |
Gevær, 15m. - BK u. 10 år | |||||
1 | 128916 | Siw Aalborg Jepsen | 23-016 Øster Ulslev Skytteforening | 196/06 | |
2 | 128935 | Christian Heising | 23-008 Ravnsborg Skytteforening | 191/05 | |
3 | 130636 | Oliver Romme | 23-016 Øster Ulslev Skytteforening | 188/03 | |
3 | 130638 | Gustav L. Hansen | 23-016 Øster Ulslev Skytteforening | 188/03 | |
5 | 130637 | Emil Hansen | 23-016 Øster Ulslev Skytteforening | 186/01 | |
6 | 130640 | Christian Friis | 23-016 Øster Ulslev Skytteforening | 184/02 | |
7 | 130985 | Nikoline N.S. Jensen | 23-008 Ravnsborg Skytteforening | 182/02 | |
8 | 130987 | Adrian S. Héise | 23-008 Ravnsborg Skytteforening | 175/00 | |
9 | M0004 | Alexander Holtmann | 23-008 Ravnsborg Skytteforening | 174/00 | |
10 | M0005 | Anders Jensen | 23-008 Ravnsborg Skytteforening | 155/00 |
RESULTATLISTE
FIRKANTSKYDNING 1 ERRINDLEV 2017 - 2018
Holdkonkurrence: Børnehold | |||||
1 | Frejlev-Vantore Skytteforening | ||||
127385 | Diana Mortensen | Klasse: MB1 | 198/08 198/07 396/15 | ||
102291 | Kristian Boesen | Klasse: MB2 | 197/07 195/05 392/12 | ||
123652 | Anna Hansen | Klasse: MB2 | 198/08 194/05 392/13 | ||
123654 | Freya Kristensen | Klasse: MB2 | 198/04 194/05 392/09 | ||
Total | 1572/49 | ||||
2 | Ravnsborg Skytteforening | ||||
128562 | Mikkel Johansen | Klasse: MB1 | 198/07 199/08 397/15 | ||
111037 | Palina Rasmussen | Klasse: MB2 | 195/07 198/08 393/15 | ||
125344 | Rasmus Nielsen-Borup | Klasse: MB2 | 197/08 196/07 393/15 | ||
128935 | Christian Heising | Klasse: MB3 | 195/03 190/03 385/06 | ||
Total | 1568/51 | ||||
3 | Øster Ulslev Skytteforening | ||||
104598 | Niclas Aalborg Jepsen | Klasse: MB2 | 193/03 199/11 392/14 | ||
120225 | Oscar P. Kristensen | Klasse: MB1 | 197/08 198/05 395/13 | ||
124622 | Jeppe Jensen | Klasse: MB2 | 194/03 197/02 391/05 | ||
124623 | Johan Ringsing | Klasse: MB2 | 195/05 194/04 389/09 | ||
Total | 1567/41 | ||||
4 | Errindlev Skytteforening | ||||
M0001 | Nicklas Hansen | Klasse: MB4 | 190/02 191/03 381/05 | ||
Total | 381/05 | ||||
Holdkonkurrence: MIXHOLD | |||||
1 | Ravnsborg Skytteforening | ||||
111680 | Emil M. Jørgensen | Klasse: MJ2 | 200/07 199/10 399/17 | ||
120122 | Melika Andersen | Klasse: MJ2 | 200/14 199/10 399/24 | ||
124029 | Kenni Høj | Klasse: MJ2 | 198/07 199/08 397/15 | ||
53583 | Lisa Jørgensen | Klasse: MSE2 | 198/09 198/08 396/17 | ||
101228 | Philip Petersen | Klasse: MUÅ2 | 199/08 197/05 396/13 | ||
113898 | Kevin Rej | Klasse: MJ2 | 198/06 197/06 395/12 | ||
Total | 2382/98 | ||||
2 | Errindlev Skytteforening | ||||
120220 | Andreas Christiansen | Klasse: MJ2 | 186/02 190/01 376/03 | ||
53433 | Henrik Pedersen | Klasse: MVÅ3 | 189/04 190/02 379/06 | ||
120221 | Sonny Rasmussen | Klasse: MJ2 | 189/04 189/00 378/04 | ||
120219 | Bendt Hansen | Klasse: MSE3 | 179/01 187/02 366/03 | ||
53249 | Bruno Larsen | Klasse: MSE3 | 181/01 183/00 364/01 | ||
53399 | Lene Henningsen | Klasse: MVÅ3 | 193/02 182/01 375/03 | ||
Total | 2238/20 | ||||
3 | Frejlev-Vantore Skytteforening | ||||
102283 | Isabel Boesen | Klasse: MJ2 | 193/05 194/03 387/08 | ||
54053 | Sonny Strange | Klasse: MVÅ3 | 194/06 194/06 388/12 | ||
130853 | Karina Andersson | Klasse: MVÅ3 | 192/04 191/04 383/08 | ||
123651 | Mathias Andersson | Klasse: MJ2 | 179/03 177/00 356/03 | ||
54037 | Karl Andersen | Klasse: MSE3 | 168/02 172/00 340/02 | ||
Total | 1854/33 | ||||
4 | Øster Ulslev Skytteforening | ||||
104586 | Anders Østergaard | Klasse: MJ1 | 198/06 196/06 394/12 | ||
104596 | Andreas Skov | Klasse: MJ2 | 190/03 188/02 378/05 | ||
Total | 772/17 | ||||
Holdkonkurrence: US VS | |||||
1 | Ravnsborg Skytteforening | ||||
111722 | Line Munk-Knudsen | Klasse: MUS2 | 185/00 185/03 370/03 | ||
53860 | Birgitte Nielsen | Klasse: MVS2 | 184/02 184/02 368/04 | ||
53807 | Henrik Leon Hansen | Klasse: MVS2 | 181/02 180/01 361/03 | ||
118509 | Karina Nielsen | Klasse: MUS2 | 172/00 169/00 341/00 | ||
Total | 1440/10 | ||||
2 | Frejlev-Vantore Skytteforening | ||||
102290 | Kim Boesen | Klasse: MVS2 | 182/03 186/01 368/04 | ||
115056 | Mikkel Nielsen | Klasse: MUS2 | 178/01 183/02 361/03 | ||
54013 | Kent Boesen | Klasse: MVS3 | 175/01 179/02 354/03 | ||
54015 | Kasper Kristensen | Klasse: MVS3 | 179/00 177/02 356/02 | ||
Total | 1439/12 | ||||
Individuelle resultater: | |||||
Gevær, 15m. - Mesterskab Børn 1 | |||||
1 | 128562 | Mikkel Johansen | 23-008 Ravnsborg Skytteforening | 198/07 199/08 397/15 | |
2 | 127385 | Diana Mortensen | 23-007 Frejlev-Vantore Skytteforening | 198/08 198/07 396/15 | |
3 | 120225 | Oscar P. Kristensen | 23-016 Øster Ulslev Skytteforening | 197/08 198/05 395/13 | |
Gevær, 15m. - Mesterskab Børn 2 | |||||
1 | 111037 | Palina Rasmussen | 23-008 Ravnsborg Skytteforening | 195/07 198/08 393/15 | |
2 | 125344 | Rasmus Nielsen-Borup | 23-008 Ravnsborg Skytteforening | 197/08 196/07 393/15 | |
3 | 104598 | Niclas Aalborg Jepsen | 23-016 Øster Ulslev Skytteforening | 193/03 199/11 392/14 | |
4 | 102291 | Kristian Boesen | 23-007 Frejlev-Vantore Skytteforening | 197/07 195/05 392/12 | |
5 | 123652 | Anna Hansen | 23-007 Frejlev-Vantore Skytteforening | 198/08 194/05 392/13 | |
6 | 123654 | Freya Kristensen | 23-007 Frejlev-Vantore Skytteforening | 198/04 194/05 392/09 | |
7 | 124622 | Jeppe Jensen | 23-016 Øster Ulslev Skytteforening | 194/03 197/02 391/05 | |
8 | 124623 | Johan Ringsing | 23-016 Øster Ulslev Skytteforening | 195/05 194/04 389/09 | |
9 | 117249 | Rasmus Clausen | 23-007 Frejlev-Vantore Skytteforening | 196/04 190/05 386/09 | |
Gevær, 15m. - Mesterskab Børn 3 | |||||
1 | 117248 | Mille Boesen | 23-007 Frejlev-Vantore Skytteforening | 194/03 193/04 387/07 | |
2 | 128935 | Christian Heising | 23-008 Ravnsborg Skytteforening | 195/03 190/03 385/06 | |
3 | 124725 | Lukas Kristensen | 23-007 Frejlev-Vantore Skytteforening | 189/02 194/03 383/05 | |
4 | 128874 | Nanna H. Klausen | 23-007 Frejlev-Vantore Skytteforening | 186/02 181/02 367/04 | |
Gevær, 15m. - Mesterskab Børn 4 | |||||
1 | 130641 | Agnethe Ringsing | 23-016 Øster Ulslev Skytteforening | 195/05 195/03 390/08 | |
2 | M0001 | Nicklas Hansen | 23-013 Errindlev Skytteforening | 190/02 191/03 381/05 | |
3 | M0004 | Yonas Johansen | 23-008 Ravnsborg Skytteforening | 179/00 181/01 360/01 | |
Gevær, 15m. - Mesterskab Junior 1 | |||||
1 | 104586 | Anders Østergaard | 23-016 Øster Ulslev Skytteforening | 198/06 196/06 394/12 | |
2 | 110239 | Xenia Munch Kjær Rasmussen | 23-008 Ravnsborg Skytteforening | 196/03 191/02 387/05 | |
Gevær, 15m. - Mesterskab Junior 2 | |||||
1 | 120122 | Melika Andersen | 23-008 Ravnsborg Skytteforening | 200/14 199/10 399/24 | |
2 | 111680 | Emil M. Jørgensen | 23-008 Ravnsborg Skytteforening | 200/07 199/10 399/17 | |
3 | 124029 | Kenni Høj | 23-008 Ravnsborg Skytteforening | 198/07 199/08 397/15 | |
4 | 113898 | Kevin Rej | 23-008 Ravnsborg Skytteforening | 198/06 197/06 395/12 | |
5 | 124027 | Mads H. Larsen | 23-008 Ravnsborg Skytteforening | 195/04 194/05 389/09 | |
6 | 102283 | Isabel Boesen | 23-007 Frejlev-Vantore Skytteforening | 193/05 194/03 387/08 | |
7 | 119919 | Louise Eriksen | 23-008 Ravnsborg Skytteforening | 193/05 193/08 386/13 | |
8 | 120221 | Sonny Rasmussen | 23-013 Errindlev Skytteforening | 189/04 189/00 378/04 | |
9 | 104596 | Andreas Skov | 23-016 Øster Ulslev Skytteforening | 190/03 188/02 378/05 | |
10 | 120220 | Andreas Christiansen | 23-013 Errindlev Skytteforening | 186/02 190/01 376/03 | |
11 | 123651 | Mathias Andersson | 23-007 Frejlev-Vantore Skytteforening | 179/03 177/00 356/03 | |
Gevær, 15m. - Mesterskab UNG Stilling 2 | |||||
1 | 111722 | Line Munk-Knudsen | 23-008 Ravnsborg Skytteforening | 185/00 185/03 370/03 | |
2 | 115056 | Mikkel Nielsen | 23-007 Frejlev-Vantore Skytteforening | 178/01 183/02 361/03 | |
3 | 118509 | Karina Nielsen | 23-008 Ravnsborg Skytteforening | 172/00 169/00 341/00 | |
Gevær, 15m. - Mesterskab UNG Åben 2 | |||||
1 | 101228 | Philip Petersen | 23-008 Ravnsborg Skytteforening | 199/08 197/05 396/13 | |
Gevær, 15m. - Mesterskab Voksen Stilling 2 | |||||
1 | 102290 | Kim Boesen | 23-007 Frejlev-Vantore Skytteforening | 182/03 186/01 368/04 | |
2 | 53860 | Birgitte Nielsen | 23-008 Ravnsborg Skytteforening | 184/02 184/02 368/04 | |
3 | 53807 | Henrik Leon Hansen | 23-008 Ravnsborg Skytteforening | 181/02 180/01 361/03 | |
Gevær, 15m. - Mesterskab Voksen Stilling 3 | |||||
1 | 54015 | Kasper Kristensen | 23-007 Frejlev-Vantore Skytteforening | 179/00 177/02 356/02 | |
2 | 54013 | Kent Boesen | 23-007 Frejlev-Vantore Skytteforening | 175/01 179/02 354/03 | |
Gevær, 15m. - Mesterskab Senior 1 | |||||
1 | 53622 | Erling Ahmt | 23-008 Ravnsborg Skytteforening | 196/06 199/03 395/09 | |
Gevær, 15m. - Mesterskab Senior 2 | |||||
1 | 53583 | Lisa Jørgensen | 23-008 Ravnsborg Skytteforening | 198/09 198/08 396/17 | |
Gevær, 15m. - Mesterskab Senior 3 | |||||
1 | 120219 | Bendt Hansen | 23-013 Errindlev Skytteforening | 179/01 187/02 366/03 | |
2 | 53249 | Bruno Larsen | 23-013 Errindlev Skytteforening | 181/01 183/00 364/01 | |
3 | 80135 | Gitte Bach Larsen | 23-013 Errindlev Skytteforening | 168/00 180/01 348/01 | |
4 | 54037 | Karl Andersen | 23-007 Frejlev-Vantore Skytteforening | 168/02 172/00 340/02 | |
Gevær, 15m. - Mesterskab Voksen Åben 1 | |||||
1 | 118508 | Renè Nielsen | 23-008 Ravnsborg Skytteforening | 194/06 197/05 391/11 | |
2 | 90322 | Allan Frost | 23-008 Ravnsborg Skytteforening | 196/08 192/04 388/12 | |
Gevær, 15m. - Mesterskab Voksen Åben 3 | |||||
1 | 54053 | Sonny Strange | 23-007 Frejlev-Vantore Skytteforening | 194/06 194/06 388/12 | |
2 | 127837 | Brian H. Larsen | 23-008 Ravnsborg Skytteforening | 196/08 191/03 387/11 | |
3 | 130853 | Karina Andersson | 23-007 Frejlev-Vantore Skytteforening | 192/04 191/04 383/08 | |
4 | 53433 | Henrik Pedersen | 23-013 Errindlev Skytteforening | 189/04 190/02 379/06 | |
5 | 90325 | Lone Frost | 23-008 Ravnsborg Skytteforening | 189/01 190/04 379/05 | |
6 | 53399 | Lene Henningsen | 23-013 Errindlev Skytteforening | 193/02 182/01 375/03 | |
Gevær, 15m. - Mesterskab Klasse under 10 år | |||||
1 | 128916 | Siw Aalborg Jepsen | 23-016 Øster Ulslev Skytteforening | 185/03 187/01 372/04 | |
2 | M0003 | Nikoline N.S. Jensen | 23-008 Ravnsborg Skytteforening | 185/00 185/02 370/02 | |
3 | 130636 | Oliver Romme | 23-016 Øster Ulslev Skytteforening | 183/02 181/01 364/03 | |
4 | 130638 | Gustav L. Hansen | 23-016 Øster Ulslev Skytteforening | 178/01 180/01 358/02 | |
5 | M0005 | Adrian Schov He´ise | 23-008 Ravnsborg Skytteforening | 176/00 180/00 356/00 | |
Gevær, 15m. - Klasse Børn 1 | |||||
1 | 127385 | Diana Mortensen | 23-007 Frejlev-Vantore Skytteforening | 198/08 | |
2 | 128562 | Mikkel Johansen | 23-008 Ravnsborg Skytteforening | 198/07 | |
3 | 120225 | Oscar P. Kristensen | 23-016 Øster Ulslev Skytteforening | 197/08 | |
Gevær, 15m. - Klasse Børn 2 | |||||
1 | 123652 | Anna Hansen | 23-007 Frejlev-Vantore Skytteforening | 198/08 | |
2 | 123654 | Freya Kristensen | 23-007 Frejlev-Vantore Skytteforening | 198/04 | |
3 | 125344 | Rasmus Nielsen-Borup | 23-008 Ravnsborg Skytteforening | 197/08 | |
4 | 102291 | Kristian Boesen | 23-007 Frejlev-Vantore Skytteforening | 197/07 | |
5 | 117249 | Rasmus Clausen | 23-007 Frejlev-Vantore Skytteforening | 196/04 | |
6 | 111037 | Palina Rasmussen | 23-008 Ravnsborg Skytteforening | 195/07 | |
7 | 124623 | Johan Ringsing | 23-016 Øster Ulslev Skytteforening | 195/05 | |
8 | 124622 | Jeppe Jensen | 23-016 Øster Ulslev Skytteforening | 194/03 | |
9 | 104598 | Niclas Aalborg Jepsen | 23-016 Øster Ulslev Skytteforening | 193/03 | |
Gevær, 15m. - Klasse Børn 3 | |||||
1 | 128935 | Christian Heising | 23-008 Ravnsborg Skytteforening | 195/03 | |
2 | 117248 | Mille Boesen | 23-007 Frejlev-Vantore Skytteforening | 194/03 | |
3 | 124725 | Lukas Kristensen | 23-007 Frejlev-Vantore Skytteforening | 189/02 | |
4 | 128874 | Nanna H. Klausen | 23-007 Frejlev-Vantore Skytteforening | 186/02 | |
Gevær, 15m. - Klasse Børn 4 | |||||
1 | 130641 | Agnethe Ringsing | 23-016 Øster Ulslev Skytteforening | 195/05 | |
2 | M0001 | Nicklas Hansen | 23-013 Errindlev Skytteforening | 190/02 | |
3 | M0004 | Yonas Johansen | 23-008 Ravnsborg Skytteforening | 179/00 | |
Gevær, 15m. - Klasse Junior 1 | |||||
1 | 104586 | Anders Østergaard | 23-016 Øster Ulslev Skytteforening | 198/06 | |
2 | 110239 | Xenia Munch Kjær Rasmussen | 23-008 Ravnsborg Skytteforening | 196/03 | |
Gevær, 15m. - Klasse Junior 2 | |||||
1 | 120122 | Melika Andersen | 23-008 Ravnsborg Skytteforening | 200/14 | |
2 | 111680 | Emil M. Jørgensen | 23-008 Ravnsborg Skytteforening | 200/07 | |
3 | 124029 | Kenni Høj | 23-008 Ravnsborg Skytteforening | 198/07 | |
4 | 113898 | Kevin Rej | 23-008 Ravnsborg Skytteforening | 198/06 | |
5 | 124027 | Mads H. Larsen | 23-008 Ravnsborg Skytteforening | 195/04 | |
6 | 102283 | Isabel Boesen | 23-007 Frejlev-Vantore Skytteforening | 193/05 | |
6 | 119919 | Louise Eriksen | 23-008 Ravnsborg Skytteforening | 193/05 | |
8 | 104596 | Andreas Skov | 23-016 Øster Ulslev Skytteforening | 190/03 | |
9 | 120221 | Sonny Rasmussen | 23-013 Errindlev Skytteforening | 189/04 | |
10 | 120220 | Andreas Christiansen | 23-013 Errindlev Skytteforening | 186/02 | |
11 | 123651 | Mathias Andersson | 23-007 Frejlev-Vantore Skytteforening | 179/03 | |
Gevær, 15m. - Klasse UNG Stilling 2 | |||||
1 | 111722 | Line Munk-Knudsen | 23-008 Ravnsborg Skytteforening | 185/00 | |
2 | 115056 | Mikkel Nielsen | 23-007 Frejlev-Vantore Skytteforening | 178/01 | |
3 | 118509 | Karina Nielsen | 23-008 Ravnsborg Skytteforening | 172/00 | |
Gevær, 15m. - Klasse UNG Åben 2 | |||||
1 | 101228 | Philip Petersen | 23-008 Ravnsborg Skytteforening | 199/08 | |
Gevær, 15m. - Klasse Voksen Stilling 2 | |||||
1 | 53860 | Birgitte Nielsen | 23-008 Ravnsborg Skytteforening | 184/02 | |
2 | 102290 | Kim Boesen | 23-007 Frejlev-Vantore Skytteforening | 182/03 | |
3 | 53807 | Henrik Leon Hansen | 23-008 Ravnsborg Skytteforening | 181/02 | |
Gevær, 15m. - Klasse Voksen Stilling 3 | |||||
1 | 54015 | Kasper Kristensen | 23-007 Frejlev-Vantore Skytteforening | 179/00 | |
2 | 54013 | Kent Boesen | 23-007 Frejlev-Vantore Skytteforening | 175/01 | |
Gevær, 15m. - Klasse Senior 1 | |||||
1 | 53622 | Erling Ahmt | 23-008 Ravnsborg Skytteforening | 196/06 | |
Gevær, 15m. - Klasse Senior 2 | |||||
1 | 53583 | Lisa Jørgensen | 23-008 Ravnsborg Skytteforening | 198/09 | |
Gevær, 15m. - Klasse Senior 3 | |||||
1 | 53249 | Bruno Larsen | 23-013 Errindlev Skytteforening | 181/01 | |
2 | 120219 | Bendt Hansen | 23-013 Errindlev Skytteforening | 179/01 | |
3 | 54037 | Karl Andersen | 23-007 Frejlev-Vantore Skytteforening | 168/02 | |
4 | 80135 | Gitte Bach Larsen | 23-013 Errindlev Skytteforening | 168/00 | |
Gevær, 15m. - Klasse Voksen Åben 1 | |||||
1 | 90322 | Allan Frost | 23-008 Ravnsborg Skytteforening | 196/08 | |
2 | 118508 | Renè Nielsen | 23-008 Ravnsborg Skytteforening | 194/06 | |
Gevær, 15m. - Klasse Voksen Åben 3 | |||||
1 | 127837 | Brian H. Larsen | 23-008 Ravnsborg Skytteforening | 196/08 | |
2 | 54053 | Sonny Strange | 23-007 Frejlev-Vantore Skytteforening | 194/06 | |
3 | 53399 | Lene Henningsen | 23-013 Errindlev Skytteforening | 193/02 | |
4 | 130853 | Karina Andersson | 23-007 Frejlev-Vantore Skytteforening | 192/04 | |
5 | 53433 | Henrik Pedersen | 23-013 Errindlev Skytteforening | 189/04 | |
6 | 90325 | Lone Frost | 23-008 Ravnsborg Skytteforening | 189/01 | |
Gevær, 15m. - Klasse under 10 år | |||||
1 | 128916 | Siw Aalborg Jepsen | 23-016 Øster Ulslev Skytteforening | 185/03 | |
2 | M0003 | Nikoline N.S. Jensen | 23-008 Ravnsborg Skytteforening | 185/00 | |
3 | 130636 | Oliver Romme | 23-016 Øster Ulslev Skytteforening | 183/02 | |
4 | 130638 | Gustav L. Hansen | 23-016 Øster Ulslev Skytteforening | 178/01 | |
5 | M0005 | Adrian Schov He´ise | 23-008 Ravnsborg Skytteforening | 176/00 |
Nyeste kommentarer
31.03 | 18:17
Hej John! Har også Otterup/snegl i Skytteforeningen...
01.03 | 11:01
Hej Bruno Jeg er den lykkelige ejer af en Otterup riffel fra starten a...
21.08 | 16:20
R der slet ikke noget skydning i weekender? Vi har en datter på eftes...
17.05 | 15:44
Hej Lone! Så er vi i gang og hvis I stadig har lyst til at prøve så ring elle...